Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 czerwca 2019
  • wyświetleń: 6029

Zmiana organizacji ruchu na os. Daszyńskiego: szykany i progi

Na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Na głównych ulicach pojawiły się szykany oraz progi zwalniające. Wprowadzono również ograniczenie prędkości do 30 km/h. Choć decyzję o zmianach na zebraniach mieszkańcy podjęli niemal jednogłośnie, dziś wokół nowych rozwiązań jest sporo wątpliwości.

Zmiana organizacji ruchu na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie - 26.06.2019 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Przygotowania do zmiany organizacji ruchu na osiedlu Daszyńskiego trwały od kilku lat, a ich głównym założeniem było zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców (głównie z braku chodników na osiedlu) przy jednoczesnym zmniejszeniu ruchu tranzytowego przez osiedle.

Temat notorycznie pojawiał się na zebraniach osiedlowych. Ostatecznie jednak zmiany zostały zatwierdzone na zebraniu mieszkańców w czerwcu ubiegłego roku. Tu warto odnotować, że zebrani najpierw odrzucili trzy warianty przygotowane przez firmę projektową, by na samym końcu samodzielnie w formie wniosków przegłosować konkretne rozwiązania w postaci szykan na głównych arteriach oraz progów zwalniających. Ostatecznie na tej podstawie przygotowano projekt zmiany organizacji ruchu.

Zmiana organizacji ruchu na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie - 26.06.2019 · fot. pless.pl


Montaż urządzeń został przeprowadzony w czerwcu i już od pierwszych dni zaczął wzbudzać spore kontrowersje wśród mieszkańców. Część osób zmiany popiera, jednak coraz częściej pojawiają się wątpliwości o słuszność nowych rozwiązań.

Jedną z podnoszonych najczęściej kwestii jest brak możliwości pozostawiania zaparkowanego pojazdu wzdłuż ulic Słowackiego i Konopnickiej, gdzie wprowadzono zwężenia. Chociaż w tym miejscu oznaczono nowe miejsca na parking, to właściciele okolicznych posesji skarżą się, że miejsc jest zbyt mało. Inni zwracają uwagę, że wraz ze spowolnieniem ruchu pojazdów na osiedlu w niedzielne popołudnia, gdy wielu kierowców traktuje osiedle jako komunikacyjny skrót, zaczęły tworzyć się korki. Nie brakuje też dyskusji na temat samej estetyki wykonania szykan.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.