Reklama

Wiadomości

  • 21 czerwca 2019
  • 22 czerwca 2019
  • wyświetleń: 36067

Krajobraz po ulewie: zalany wjazd na os. Daszyńskiego i ulica Dobrawy

W piątkowe popołudnie kilkudziesięciominutowa ulewa doprowadziła do dużej liczby podtopień w gminie Pszczyna. Utrudnienia były miedzy innymi na wjeździe na jedno z największych osiedli w mieście.

Osiedle DaszyńskiegoJak informuje oficjalna strona osiedla Daszyńskiego, utrudniony był między innymi wjazd i wyjazd na osiedle od strony skrzyżowania DK-1 z ulicą Słowackiego. Kłopot z wydostaniem się z osiedla mieli również piesi, gdyż woda wlała się również do przejścia pod DK-1 (przy markecie Kaufland).

Loading...


Osiedle PiastówPo piątkowej ulewie zalana była również ulica Dobrawy na osiedlu Piastów. Nieprzejezdna była również zlokalizowana wzdłuż niej droga rowerowa. Wideo i zdjęcia z tego miejsca przesłał do nas czytelnik.

Loading...


Loading...


Gwałtowna burza nad Pszczyną - 21.06.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika


Osiedle Kolonia JasnaNa osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie podtopienia występowały na ulicy Słonecznej, która - podobnie jak ulica Dobrawy - niedawno była przebudowywana. Studzienki nie nadążały przyjmować wodę.

Loading...


Loading...


Loading...


Osiedle Powstańców ŚląskichAlarm podnosili również mieszkańcy osiedla Powstańców Śląskich (Poligonu). Tutaj również były spore utrudnienia po ulewie.

Ulewa, podtopienia, Powstańców Śląskich Poligon
Podtopienia na ulicy Powstańców Śląskich · fot. Zbigniew Kozik, za: facebook.com


Osiedle ŚródmieścieRównocześnie jeden z naszych czytelników zwraca uwagę na kolektor Chwistek, gdzie śmieci skutecznie blokowały wypływ wody, a tym sam ta rozlewała się na ulice.

Ulewy i zaniesiona śmieciami krata na kolektorze Chwistek
fot. nadesłane przez czytelnika


- Problem tej kraty której nikt nie czyści, był już wielokrotnie poruszany na plessie, ale wraca z każdą większą ulewą. Naniesione na kracie śmieci blokują wypływ wody z kolektora, kolektor jest pełny, a ulice pływają. Śmieci zalegają na wysokość ok. 1m ponad poziom wody w rzece - alarmuje autor przesłanych zdjęć.

Ulewy i zaniesiona śmieciami krata na kolektorze Chwistek
fot. nadesłane przez czytelnika


Dodaje: - Krata powinna być regularnie czyszczona. Krata nie spełnia swojej funkcji, śmieci na kracie rozlatują się, gniją, przelatują przez kratę i równocześnie napływają następne, i tak cały czas krata jest zaniesiona.

Goczałkowice-ZdrójW Goczałkowicach-Zdroju na ulicy Szkolnej również ulica zamieniła się w potok, a ruch pojazdów był niemal niemożliwy.

Ulewa goczalkowice


Loading...

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.