Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2019
  • wyświetleń: 12971

[ZDJĘCIA] Koniec roku szkolnego. Dziś rozpoczynają się wakacje!

W tym roku wyjątkowo wcześnie rozpoczynają się wakacje. Dziś uczniowie szkół po raz ostatni pojawią się w szkołach, aby odebrać świadectwa. Później już tylko ponad dwa miesiące wakacyjnej przygody!

Zakończenie roku szkolnego w SP nr 1 w Pszczynie - 19.06.2019 · fot. UM Pszczyna


W środę uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkają się z nauczycielami. Po wielu miesiącach nauki, kartkówek i sprawdzianów, rozpoczną upragnione wakacje. W tym roku wakacje rozpoczynają się wyjątkowo wcześnie. Przypominamy, że decyzją premiera Mateusza Morawieckiego zakończenie roku przesunięto o dwa dni, ze względu na przypadające 20 czerwca święto Bożego Ciała.

Pozostanie już tylko właściwie zaplanować wypoczynek. Nawet jeśli będzie to okres spędzony w naszym mieście i w okolicach, to atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Potrzebujesz środków na wakacje? Sprawdź, w jaki s
Koniec roku szkolnego. Dziś rozpoczynają się wakacje!


Wszystkim uczniom życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji!

Tradycyjnie zachęcamy do robienia zdjęć! Pod koniec lata zaprosimy Was do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepsze zdjęcie z wakacji!

---

Niemal 1800 uczniów z powiatowych placówek oświatowych otrzymało dzisiaj świadectwa, tym samym rozpoczynając upragnione wakacje.


Zakończenie roku · fot. Powiat


W Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie świadectwa odebrali uczniowie pierwszych i drugich klas. Podczas uroczystego apelu 100 uczniom, którzy uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem (średnia ocen powyżej 4,75), wręczono nagrody za wysokie wyniki w nauce.

Jak podkreślała dyrektorka szkoły, Renata Dyrda najwyższą średnią wśród klas pierwszych zdobyła 1 b z wynikiem 4,6, a uczennica z najlepszymi wynikami osiągnęła średnią 5,31. Wśród klas drugich, najlepszą średnią uzyskała klasa II c z wynikiem 4,53, natomiast najwyższą średnią w szkole - 5,63 uzyskał uczeń klasy II b.

zakończenie roku
fot. Powiat


Gratulacje uczniom złożyła starosta Barbara Bandoła. - W edukacji nie ma miejsca na skróty. Żeby coś zrobić dobrze, trzeba temu poświęcić odpowiednio dużo czasu i wysiłku i wy to wiecie najlepiej. Można sobie ten proces bardzo dobrze złagodzić. Wystarczy to polubić. Życzę wam, żebyście szkołę lubili - co zresztą widać, ale życzę także, żebyście lubili się uczyć, bo to jest najpiękniejsze co możemy sobie dać dla naszego rozwoju - mówiła Barbara Bandoła, życząc wszystkim uczniom i nauczycielom udanego i wspaniałego wakacyjnego odpoczynku.

new, ab / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.