Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2110

[ZDJĘCIA] Policyjni wodniacy z Pszczyny gotowi do sezonu

Cieplejsze dni sprawiają, że okolice zbiorników wodnych stają się coraz popularniejszym miejscem wypoczynku. Przez najbliższe miesiące na zalewach w Łące i w Goczałkowicach oraz w parku pszczyńskim mundurowi będą pilnowali bezpieczeństwa spacerowiczów i turystów. Obecność stróżów prawa ma ograniczyć ewentualne chuligaństwo i zniechęcić amatorów kąpieli w niedozwolonych miejscach.

Policyjni wodniacy gotowi na rozpoczęcie sezonu
Policyjni wodniacy gotowi na rozpoczęcie sezonu · fot. KPP Pszczyna


W ciepłe dni zarówno park pszczyński, jak i plaża miejska nad łąckim akwenem, przyciągają tłumy. Podobnie sytuacja wygląda w okolicach zapory w Goczałkowicach-Zdroju. Przyjeżdżają tam zwolennicy spacerów, kąpieli słonecznych, ochłody w wodzie i sportów wodnych. Odwiedzający te miejsca mogą popływać kajakiem, rowerem wodnym, a nawet żaglówką. Przez całe lato można też spotkać policyjne patrole wodne i rowerowe czuwające nad zapewnieniem ładu i porządku.

Już w ten weekend mundurowi będą kontrolowali jachty żaglowe oraz inne jednostki pływające, pod kątem właściwego wyposażenia w środki ratunkowe. Ich uwadze z pewnością nie umkną osoby kąpiące się w miejscach niedozwolonych, zanieczyszczające wodę i teren wzdłuż linii brzegowej. Na baczności powinni się mieć także ci, którzy "trudnią" się nielegalnym odłowem ryb. W ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", policjanci będą zwracali szczególną uwagę na dzieci pozostawione bez opieki w okolicach zbiorników wodnych.

Policyjni wodniacy gotowi na rozpoczęcie sezonu
Policyjni wodniacy gotowi na rozpoczęcie sezonu · fot. KPP Pszczyna


Stróże prawa pracujący na wodzie swoją służbę opierają głównie na przepisach ustawy o żegludze śródlądowej, prawie wodnym, rybactwie śródlądowym, ustawie o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych i oczywiście kodeksie wykroczeń oraz kodeksie karnym.

Przypominamy:

Art. 7 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych mówi: Zabrania się prowadzenia w ruchu wodnym statku lub innego obiektu pływającego, niebędącego pojazdem mechanicznym, osobie znajdującej się w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości, po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że aktywnemu wypoczynkowi nad jeziorem lub rzeką powinny towarzyszyć umiar i rozsądek. Plażowanie i kąpiele wodne to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność za siebie i innych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

UWAGA - do 12 lipca do godz. 21:00 trwa cisza wyborcza. W tym czasie zabronione są wszelkie formy agitacji wyborczej.