Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 czerwca 2019
  • wyświetleń: 6569

Natalia ma szansę na samodzielność. Potrzebuje pieniędzy na wózek

Natalia jest zakochaną w matematyce studentką IV roku psychologii. Od dziecka choruje na dystrofię mięśniową, która objawia się osłabieniem mięśni zarówno dolnych, jak i górnych kończyn, licznymi przykurczami oraz pogłębiającą się lordozą kręgosłupa. Pomimo systematycznej rehabilitacji, choroba wciąż postępuje, wprowadzając wiele zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu.

Natalia Krzyżanowska
Natalia ma szansę na samodzielność. Potrzebuje pieniędzy na wózek


Wzrasta liczba podstawowych czynności, z którymi Natalia nie radzi sobie sama. Robi wszystko, aby jak najdłużej utrzymać funkcję chodzenia, choć niestety wiąże się to z częstymi upadkami, które skutkują kolejnymi urazami. Obecnie, w domu stara się poruszać samodzielnie, a na zewnątrz z pomocą bliskich używa wózka inwalidzkiego. Niestety, ze względu na osłabienie rąk, nie jest w stanie poruszać się na nim sama.

- Za rok kończę studia, marzę o powiększeniu rodziny oraz podjęciu pracy, w której będę mogła nieść pomoc innym. Swoją przyszłość wiążę zarówno z pracą z dziećmi, jak i osobami starszymi. Oprócz psychologii, interesuję się również dogoterapią, wraz z odpowiednio wyszkolonym psem, chciałabym chociaż na chwilę wywoływać uśmiech na twarzach dzieci przebywających w hospicjach, szpitalach. Elektryczny wózek inwalidzki jest mi niezbędny, abym mogła zrealizować swoje plany na przyszłość oraz względnie samodzielnie funkcjonować. Dzięki niemu, samodzielne wyjście na podwórko, na spacer lub do pracy stanie się możliwe - pisze Natalia.

Z dotychczasowych zbiórek oraz własnych oszczędności udało się już zebrać 5000 zł. Wysokość dofinansowania NFZ wynosi 3000 zł. Do upragnionego wózka brakuje już tylko 6000 zł. - Zainwestuj we mnie, jeśli tylko możesz. Obiecuję, że zrobię wszystko, aby dobrze wykorzystać tę szansę - zapewnia Natalia. - Z góry dziękuję za każdą, nawet najmniejszą kwotę.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.