Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 czerwca 2019
  • 25 czerwca 2019
  • wyświetleń: 6896

Rusza Pszczyński Budżet Obywatelski. Można składać wnioski!

Od 13 do 28 czerwca mieszkańcy gminy Pszczyna będą mogli składać wnioski w ramach kolejnej edycji pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W okresie od 1 lipca do 16 sierpnia trwać będzie analiza złożonych wniosków. Najpóźniej 30 sierpnia opublikowane zostaną propozycje, które przejdą pozytywną weryfikację oraz lista projektów, które nie zostaną poddane głosowaniu wraz z uzasadnieniem. Głosowanie nad złożonymi projektami zaplanowano w terminie od 16 do 30 września.

Zgodnie z decyzją Burmistrza Pszczyny łączna kwota przeznaczona na projekty planowane do realizacji w ramach rozpoczynającej się kolejnej edycji PBO wzrosła o 0,5 mln zł i wynosi 2.500.000,00 zł, na co wyrazili zgodę radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację projektów w ramach PBO 2020 powoduje proporcjonalne zwiększenie kosztów realizacji projektów ogólnogminnych oraz proporcjonalne zwiększenie puli pieniężnej przeznaczonej dla jednostek pomocniczych na realizację projektów lokalnych.

Zarządzenie Burmistrza Pszczyny w sprawie ustalenia szczegółowych zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych związanych z przygotowaniem PBO 2020, wzoru formularza zgłoszeniowego oraz karty do głosowania na projekty do PBO 2020 dostępne będzie na stronie www.bip.pszczyna.pl oraz www.obywatelski.pszczyna.pl od 11 czerwca.

Formularze zgłoszeniowe projektów do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 dostępne będą na stronie www.obywatelski.pszczyna.pl oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pszczynie, ul. Rynek 2 43-200 Pszczyna od 11 czerwca.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.