Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 czerwca 2019
  • 7 czerwca 2019
  • wyświetleń: 38870

[WIDEO, FOTO] Potrącenie rowerzystki na DK-1 w Kobiórze

W czwartek, 6 czerwca około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 1 w Kobiórze doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy marki Volkswagen Touran. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga była zablokowana ponad dwie godziny.Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na wysokości skrzyżowania z ulicą Rodzinną 37-letnia kobieta przejeżdżała na rowerze przez drogę krajową nr 1. Do zdarzenia doszło na lewym pasie w stronę Pszczyny. Kierowca Volkswagena poruszający się tym pasem ruchu prawdopodobnie zauważył kobietę i podjął gwałtowny manewr obronny, który jednak okazał się nie do końca skuteczny. Pojazd trącił lewym narożnikiem tylne koło roweru. Siła uderzenia była na tyle duża, że jednoślad został rozerwany na dwie części, a rowerzystka przeleciała w powietrzu na przeciwległą część jezdni (tylko cudem nie doszło do kolejnego potrącenia przez pojazd poruszający się w stronę Tychów).

Poszkodowana z ciężkimi, wielonarządowymi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do sosnowieckiego szpitala. Jej stan jest poważny. Rowerzystka doznała m. in. otwartych złamań kończyn dolnych i górnych, obrażeń twarzoczaszki i kręgosłupa.

Potrącenie na DK-1 w Kobiórze - 6.06.2019 · fot. BM / pless.pl


W czasie interwencji służb ratunkowych i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych, ruch na krajowej jedynce został wstrzymany w obu kierunkach. Ze względu na charakter zdarzenia konieczne było sporządzenie obszernej dokumentacji zdjęciowej. Części z uszkodzonego jednośladu były rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów na wszystkich czterech pasach ruchu. Utrudnienia trwały do godziny 19:00.

Kierowca Volkswagena był trzeźwy. Kierującej jednośladem w szpitalu zostanie pobrana krew do analizy.

Potrącenie na DK-1 w Kobiórze - 6.06.2019 · fot. nadesłane przez czytelików pless.pl + Bielskie Drogi

BM, sid / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.