Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4769

Sprawdź, kiedy faktycznie przyjedzie autobus komunikacji powiatowej

Pasażerowie komunikacji powiatowej mają możliwość sprawdzenia czasu faktycznego dojazdu autobusu do konkretnego przystanku. Wszystko dzięki systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej.

Komunikacja powiatowa · fot. Powiat


Komunikacja powiatowa rozwija się coraz prężniej - od 2017 roku mieszkańcy mogą korzystać z przejazdów powiatową linią na trasie Pszczyna-Żory, na której kurs w obrębie miasta Pszczyna dla m.in. młodzieży i seniorów kosztuje jedynie złotówkę. Od stycznia powiat uruchomił komunikację na linii Pszczyna - Pawłowice.

Do dyspozycji mieszkańców są wygodne, dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami autobusy i busy. Pasażerowie linii powiatowych (Pszczyna - Żory oraz Pszczyna - Pawłowice) mogą także korzystać z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i sprawdzić nie tylko trasę i rozkład jazdy, ale także, kiedy faktycznie autobus przyjedzie na wybrany przystanek. Można to zrobić, wchodząc na stronę pszczyna.kiedyprzyjedzie.pl i wpisując nazwę lub numer przystanku. Inną możliwością jest zeskanowanie z rozkładu jazdy na przystanku kodu QR, aby w ten sposób bezpośrednio wyświetlić wersję mobilną serwisu.

Komunikacja powiatowa
Komunikacja powiatowa · fot. Powiat


System dynamicznej informacji pasażerskiej uwzględnia ewentualne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund (w starszych telefonach może zachodzić konieczność ręcznego odświeżania zawartości strony).

Serwis kiedyprzyjedzie.pl funkcjonuje w kilkudziesięciu polskich miastach. Korzystają z niego pasażerowie komunikacji miejskiej m.in. w Opolu, Jaworznie, Tychach czy Koszalinie.

Na stronie Starostwa Powiatowego w Pszczynie pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać rozkład jazdy interesujących ich linii. W rozkładzie znaleźć można także kursy autobusów dalekobieżnych, których trasa przebiega przez powiat pszczyński.

system

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.