pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2019
  • 9 czerwca 2019
  • wyświetleń: 15591

Proboszcz parafii ze Starej Wsi przechodzi na emeryturę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia Świętej Jadwigi" podaj

W tym roku 11 proboszczów przechodzi na emeryturę. Wśród nich jest ks. Alojzy Bok z parafii św. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie - Starej Wsi. Jego miejsce zajmie ks. Rafał Październiok z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gostyni.

W środę rano metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przyjął księży przechodzących na emeryturę w kurii metropolitalnej. Abp Skworc podziękował im za pełnioną posługę na rzecz archidiecezji katowickiej. Wyrażając wdzięczność każdemu z osobna wręczył dekret zwalniający z urzędu proboszcza i kierujący na emeryturę.

Ks. Alojzy Bok pełnił posługę w następujących parafiach: Świętego Wojciecha w Mikołowie, Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach; Świętego Marcina w Tarnowskich Górach - Starych Tarnowicach oraz Świetego Jana Nepomucena w Bytomiu - Łagiewnikach Śląskich. Następnie był najpierw administratorem, a później proboszczem Parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Pszczynie - Starej Wsi. Był także wicedziekanem dekanatu Pszczyna.

BM / pless.pl
źródło: Archidiecezja Katowicka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia Świętej Jadwigi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia Świętej Jadwigi" podaj