Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3646

[FOTO] Pracować,uczyć się,poznawać, zwiedzać - PZS 1 w Hiszpanii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Pracować, uczyć się, poznawać, zwiedzać - Takie właśnie możliwości daje realizacja projektu "By umieć więcej". Głównym elementem tego projektu jest odbycie dwóch trzytygodniowych staży w zagranicznych przedsiębiorstwach. Od 27 maja grupa 20 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie realizuje swój staż w Hiszpanii w Walencji.

Uczniowie PZS 1 na stażu w Hiszpanii - 05.2019 · fot. PZS nr 1


Na praktyki w hiszpańskich przedsiębiorstwach wyjechali uczniowie kształcący się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik cyfrowych procesów graficznych, technik usług fryzjerskich, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy, fryzjer, sprzedawca, elektryk, monter sieci, instalacji sanitarnych.

Celem trzytygodniowego stażu realizowanego w ramach projektu "By umieć więcej" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój jest podniesienie kompetencji zawodowych, społecznych i kulturowych uczniów szkoły. Przed wyjazdem na staż uczestnicy zostali odpowiednio przeszkoleni. Brali udział w zajęciach języka hiszpańskiego, pedagogicznych i kulturowych oraz w szkoleniu bhp, a także w szkoleniu z autoprezentacji. Wszystkie te działania umożliwiły przygotowanie uczniów do właściwej realizacji założeń programu stażu, które mają pozwolić na rozszerzenie wiedzy i umiejętności przyszłych absolwentów "Samochodówki".

Uczniowie podwyższają przede wszystkim swoje kompetencje zawodowe, a ponadto językowe i społeczne. Nowe doświadczenia, jakie zdobywają w trakcie praktyk, na pewno przeniosą się na ich umiejętności, postrzeganie kwestii zawodowych, otwartość na zmiany, radzenie sobie w nowych sytuacjach, szczególnie związanych ze zmianą kraju zamieszkania, a także budowaniem relacji w grupie rówieśniczej czy pracowniczej.

- Łącząc pracę z aspektami kulturowo-poznawczymi staramy się, by nasi uczniowie i absolwenci byli ludźmi otwartymi na krajowy i europejski rynek pracy i swobodnie się w nim poruszali - tłumaczy Artur Wojciech, kierownik szkolenia praktycznego w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie. - Niniejszy staż jest pierwszym realizowanym w ramach projektu z roku konkursowego 2017, kolejny odbędzie się w Niemczech, a w najbliższym czasie uczniowie szkoły rozpoczną przygotowania do realizacji staży zagranicznych z roku konkursowego 2018. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu Erasmus+ i POWER z 2019 roku, aby kolejni nasi uczniowie mogli w najbliższej przyszłości wyjeżdżać i poznawać zagraniczne rynki i warunki pracy.

BM / pless.pl, źródło: PZS nr 1

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.