• 29 maja 2019
  • wyświetleń: 3709

Mistrzowski finał w turnieju minisiatkówki

Dwójka Zawiercie zwyciężyła w II Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt "Czwórek", który odbył się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Trzecie miejsce zajęły siatkarki z POSiR-u!

II Turniej Minisiatkówki Dziewcząt · fot. POSiR Pszczyna

W zawodach, które otworzył wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski zagrało 12 zespołów. W tym gronie znalazły się zespoły ze Śląska, Małopolski i Opolszczyzny. Jako że w najbliższych tygodniach zostaną rozegrane finały wojewódzkie rozgrywek minisiatkówki KInder+Sport, turniej w Pszczynie był ostatnim przetarciem przed tymi zmaganiami. Również dla siatkarek z Pszczyny.

Zawody były podzielone na trzy rundy. W pierwszej grano po cztery zespoły w trzech grupach. W drugiej było odwrotnie - cztery grupy po trzy drużyny. Trzecia faza była z kolei końcowa, grano mecze o miejsca w klasyfikacji. Dzięki temu wszystkie ekipy zagrały tyle samo meczów - po sześć.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna wystawił dwa składy. Pierwszy, który występował w składzie: Nadia Książkiewicz, Anna Mieszczak, Marta Staszewska, Nadia Książkiewicz, Martyna Witczak, Justyna Parko przeszła pierwszą rundą z trzema zwycięstwami. W drugiej zaliczyła zwycięstwo i porażkę, więc w końcowym rozrachunku przyszło pszczynianko grać o 3. miejsce z SMS-em Żywiec. Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki wygrały 2:0 i zajęły 3. miejsce.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2006 Pszczyna 2019
Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrały w II Turnieju Minisiatkówki "Czwórek" o Puchar Ziemi Pszczyńskiej. · fot. POSiR Pszczyna

Drugi zespół, który reprezentowały: Emma Kacewicz, Zofia Jochemczyk, Maja Hasa, Martyna Rajca oraz Julia Mulawa po trzech porażkach w pierwszej rundzie rywalizowały o miejsca 7-12. W drugiej części turnieju zaliczyły wygraną i porażkę, dlatego w turnieju walczyły o 9. miejsce. Tutaj jednak uległy Źródełku Katowice.

Turniej zakończył się z kolei zwycięstwem Dwójki Zawiercie. W finale jurajska ekipa wygrała 2:0 z MKS-em MOS Wieliczka. Dodajmy, że mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Nie powinno to być jednak dziwne skoro na przeciw siebie stanęły zespoły, które w zeszłym roku zdobyły Mistrzostwo Polski w Minisiatkówce "trójek" Kinder+Sport (MKS MOS Wieliczka) oraz brązowy medalista MP (Dwójka Zawiercie), a w tym sezonie są głównymi faworytami do zdobycia mistrzostwa w kategorii "czwórek".

Na zakończenie zmagań świetnej postawy pogratulowała Barbara Bandoła, starosta pszczyński, która wspólnie z Maciejem Stieberem nagrodziła uczestniczki zmagań pucharami, medalami i upominkami.

II Turniej Minisiatkówki Dziewcząt "Czwórek" o Puchar Ziemi Pszczyńskiej, hal POSiR w Pszczynie, 25 maja 2019 roku
Klasyfikacja:
1. MKS Dwójka Zawiercie, 2. MKS MOS Wieliczka, 3. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna I, 4. TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec I, 5. ECO UNI Opole. 6. UKS Dębowianka Dębowiec, 7. MKS Czechowice-Dziedzie, 8. UKS Setbol Oświęcim I, 9. UKS Źródełko Katowice, 10. UKS Centrum przy POSiR Pszczyna I, 11. UKS Setbol Oświęcim II, 12. TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec II.

Organizatorzy: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Finał Mistrzostw Śląska w minisiatkówce dziewcząt odbędzie się 9 czerwca w Mikołowie. W kategorii "czwórek" zagra sześć drużyn, które wystąpiły na turnieju w Pszczynie. W tym gronie jest oczywiście UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. W finałach swoich województw zagrają również ekipy z Oświęcimia, Wieliczki i Opola, które gościliśmy na turnieju o Puchar Ziemi Pszczyńskiej.