Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 maja 2019
  • 17 czerwca 2019
  • wyświetleń: 12218

[ZDJĘCIA] 900 miejsc pracy na powiatowych targach pracy

W sobotę, 15 czerwca w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się VII Tragi Pracy, Edukacji i Kariery. 34 wystawców zaproponowało ok. 900 wolnych miejsc pracy, m.in. dla pracowników produkcyjnych, kierowców, sprzedawców, doradców klienta, pracowników biurowych czy opiekunów osób starszych. Pracę mogły znaleźć zarówno osoby z wykształceniem wyższym, jak i zawodowym.

VII Tragi Pracy, Edukacji i Kariery - 15.06.2019 · fot. Powiat


Zatrudnienie oferowali lokalni pracodawcy, agencje zatrudnienia z regionu oraz instytucje. Do wstąpienia w swoje szeregi zachęcali m.in. policjanci oraz żołnierze, oferty pracy przedstawił Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy firma z Czech, która poszukiwała górników.

Siódma edycja targów przyniosła kilka nowości. - Zorganizowaliśmy tegoroczne targi tuż przed wakacjami, bo promujemy prace sezonowe oraz zatrudnienie dla młodzieży na czas letni. Mieszkańcy zgłaszali nam również, że chętnie wzięliby udział w wydarzeniu, gdyby odbywało się ono w sobotę. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

Ofertę do młodzieży kierowały Ochotnicze Hufce Pracy z regionu oraz Młodzieżowe Biuro Pracy z Bielska-Białej. Były to zarówno miejsca pracy w gastronomii w charakterze np. kelnerów, na produkcji lub przy zbiorach owoców. Młodzież mogła także zapoznać się z ofertą edukacyjną powiatowych szkół średnich.

- Targi pracy skierowane są przede wszystkim do mieszkańców powiatu pszczyńskiego. To okazja do spotkania z pracodawcami, pomoc w znalezieniu zatrudnienia lub możliwość zdobycia innej pracy. To także okazja dla pracodawców, aby zaprezentowali swój potencjał. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie na targi - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Barbara Bandoła, starosta pszczyński. Organizatorem targów jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

new, ups, BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.