pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 24 maja 2019
 • 26 maja 2019
 • wyświetleń: 4949

Bezpłatne znakowanie rowerów przez straż miejską w Pszczynie

Strażnicy miejscy z Pszczyny bezpłatnie znakują rowery mieszkańców. Ma to uchronić właścicieli jednośladów przed złodziejami, a w przypadku kradzieży, zwiększenia szansy odzyskania roweru.

Straż miejska rower
Bezpłatne znakowanie rowerów przez straż miejską w Pszczynie · fot. Straż miejska w Pszczynie


Straż miejska serdecznie zaprasza osoby zainteresowane znakowaniem rowerów do przesłania informacji drogą mailową na adres sm@pszczyna.pl w celu wyznaczenia terminu oznakowania.

Do znakowania używa się substancji nietoksycznych i bezpiecznych dla zdrowia, które po zaschnięciu są niewidoczne gołym okiem i niemożliwe do usunięcia bez widocznego uszkodzenia.

Podczas znakowania rowerów wypełniany jest formularz rejestracyjny, a właściciel otrzymuje legitymację rejestru. Ponadto właściciel wypełnia oświadczenie zezwalające na przetwarzanie danych osobowych oraz przedkłada fakturę potwierdzającą nabycie roweru lub wypełnia oświadczenie o nabyciu roweru. Formularz zgłoszeniowy zawiera: kod, rodzaj zestawu znakującego, charakterystyczne dane roweru (marka, producent, rodzaj i typ roweru, rok produkcji, typ ramy, nr ramy, kolor ramy, wielkość ramy, ilość przerzutek, hamulce, stan techniczny, 6 zdjęć) oraz dane kontaktowe właściciela. Do tego rejestru ma dostęp wyłącznie administrator rejestru (Straż Miejska w Pszczynie) oraz podmioty przez niego upoważnione, lub którym z mocy ustawy jest zobowiązany go udostępnić (np. Policja, Sąd, Prokuratura).

Rejestr lokalny jest powiązany z Narodowym Rejestrem REFIZ, w którym ewidencjonuje się organizację znakującą rower, opis roweru z fotografiami, kod rejestracyjny. Rejestr znakowania identyfikacyjnego dostępny jest na stronie internetowej www.refiz.eu.

Usługa znakowania rowerów przez Straż Miejską w Pszczynie jest bezpłatna. Projekt "Bezpieczny rower" realizowany jest przy współpracy z Mestską Policie Cesky Tesin oraz Strażą Miejską w Cieszynie.

Wymagania wobec osób chcących oznakować rower:
 • ukończone 18 lat i zamieszkanie na terenie gminy Pszczyna (dokument potwierdzający tożsamość),
 • faktura/rachunek za zakup roweru lub oświadczenie informujące, że jest się właścicielem roweru (wypełniane w miejscu znakowania),
 • zgoda na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych w związku ze znakowaniem roweru (wypełniane w miejscu znakowania),
 • czysty, przepisowo wyposażony rower.


Przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu roweru:
 • z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
 • z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
 • co najmniej jeden sprawnie działający hamulec,
 • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

new / pless.pl, źródło: Straż Miejska

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.