Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 maja 2019
  • wyświetleń: 4465

Ukradł telefon pozostawiony w recepcji. Chciał odebrać znaleźne

Tłumaczył, że chciał zabrać telefon, a później go zwrócić i odebrać tzw. znaleźne. Pokrzywdzony jednak zgłosił kradzież swojego Huaweia, co zresztą zarejestrowały kamery monitoringu. 66-latek z Pszczyny usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

66-latek wyjaśniał policjantom, że tego dnia chciał kupić alkohol. Sklepy były jeszcze zamknięte, więc postanowił skorzystać z usług pobliskiego hotelu. Po wejściu do recepcji zauważył na blacie telefon komórkowy i postanowił go zabrać. Wszystko jednak zarejestrowały kamery. Zapis monitoringu przeanalizowali wezwani na miejsce kryminalni. Ich typowania okazały się słuszne i dlatego kilka kwadransów później zatrzymali 66-letniego mieszkańca Pszczyny.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa oraz przekazał policjantom skradziony telefon wraz z ładowarką. Warty 1400 zł Huawei został już zwrócony właścicielowi. O losie 66-latka w najbliższym czasie zadecyduje sąd i prokurator.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.