Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2019
  • wyświetleń: 1445

Kampania "Narkotyki i dopalacze zabijają" w powiecie pszczyńskim

Kampania z hasłem"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" ruszyła na dobre. W powiecie pszczyńskim rozpoczęło ją szkolenie dla dzielnicowych i spotkanie edukacyjne z nauczycielami. Omówiono wówczas problem narkotyków i dopalaczy wśród nieletnich oraz zaprezentowano atrapy najpopularniejszych środków odurzających, przedmioty służące do ich zażywania i porcjowania, a także ukrywania. Ostatnio, zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej omówił z pedagogami dzielnicowy z Kobióra, a następnie młodzież tej miejscowości wzięła udział w policyjnej pogadance.

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”
Kampania "Narkotyki i dopalacze zabijają" · fot. KPP Pszczyna


To edukacyjno- profilaktyczne przedsięwzięcie w powiecie pszczyńskim cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony szkolnych pedagogów. Mnożą się telefony, w których proszą o przeprowadzanie szkolenia w ich szkołach. Problem środków odurzających nadal bowiem jest aktualny i jedynie aktywizacja rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie zapobiegania temu zjawisku może wpłynąć na jego zmniejszenie.

Poprawy upatruje się również w uświadamianiu nastolatków w kwestii szkodliwości substancji narkotycznych, skutków zdrowotnych, które powodują, a także tych prawnych. Przez najbliższe miesiące, dzielnicowi i policyjny profilaktyk będą zatem, częściej niż zwykle, gościć w szkołach średnich i podstawowych. Wyposażeni z profilaktyczną walizkę, posługując się zebranymi w niej pomocami dydaktycznymi, omówią poszczególne narkotyki, ich charakterystyczne cechy, nazwy, ceny, sposoby zażywania, najczęstsze miejsca występowania, dystrybucji, czyli wszystko to, co mogłoby wzbudzić podejrzenia dorosłych, gdyby coś podobnego zobaczyli, znaleźli lub o tym usłyszeli.

Edukacyjna walizka narkotykowa wraz z prowadzoną kampanią związaną z zagrożeniami wynikającymi z zażywania przez dzieci dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych z pewnością odegrają dużą rolę w aktywizacji rodziców i nauczycieli.

Należy tylko pamiętać o stałym kontakcie, rozmowie, wymianie doświadczeń opiekunów i rodziców z nauczycielami, tych z policjantami, a przede dorosłych z samymi dziećmi.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.