pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2019
  • 25 maja 2019
  • wyświetleń: 27103

[ZDJĘCIA] Nielegalni imigranci w naczepie ciężarówki na Wiślance

Znamy więcej szczegółów zatrzymania imigrantów, którzy do Polski przyjechali w naczepie bułgarskiej ciężarówki. Dwaj obywateli Bangladeszu i obywatel Iraku wpadli w ręce policjantów z Pawłowic na stacji benzynowej przy DK-81 w Warszowicach.

Nielegalni imigranci w naczepie ciężarówki - 21.05.2019 · fot. AŚ / pless.pl


Imigrantów zauważył kierowca zestawu. Mężczyzna zaparkował na stacji, by zrobić obowiązkową przerwę w podróży. W naczepie znajdowały się maszyny rolnicze o znacznej wartości. Gdy szofer wracał do kabiny z zakupów zauważył, że z naczepy wyszedł ciemnoskóry mężczyzna, który po oddaniu się potrzebom fizjologicznym na pobliskim trawniku, jak gdyby nigdy nic wrócił tam skąd wyszedł. Kierowca poprosił pracowników stacji benzynowej o wezwanie policji. Po chwili zaroiło się od radiowozów.

Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Podczas przesłuchania dwóch z nich oświadczyło, że pochodzi z Bangladeszu, natomiast trzeci zadeklarował obywatelstwo Iraku. Do naczepy ciężarówki dostali się w Rumunii przy pomocy przemytnika. Oświadczyli, że zamierzali dotrzeć do krajów Europy Zachodniej.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej wszczął w stosunku do nielegalnych migrantów postępowania administracyjne. Usłyszeli oni również zarzuty dotyczące przekroczenia granicy RP wbrew przepisom. Obywatele Bangladeszu zostali przekazani stronie czeskiej w ramach umowy o readmisji. Z kolei zatrzymany obywatel Iraku został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

imigranci
Nielegalni imigranci zatrzymani przez straż graniczną · fot. Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej

ab, sid / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna, bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.