pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2019
  • wyświetleń: 11595

TVN Meteo na ogrodach Daisy, na basenie, w skansenie i muzeum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ogrody Daisy" podaj

W weekend Pszczynę odwiedziła ekipa TVN z Tomaszem Zubilewiczem na czele. Na antenie stacji TVN Meteo mogliśmy obejrzeć aż kilka nagrań i wywiadów.

Ogrody DaisyTomasz Zubilewicz, Marta Wesołowska
Marta Wesołowska i Tomasz Zubilewicz podczas nagrania dla TVN Meteo · fot. TVN


Głównym wydarzeniem minionego weekendy były Ogrody Daisy. Ukwiecony rynek, który zamienia się przez kilka dni maja w piękny zieleniec, to już wizytówka naszego miasta. O wydarzeniu opowiadała Marta Wesołowska, kierownik Referatu Promocji w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Nagranie znajdziecie tutaj.

- Świat się zmienia i rośliny też się zmieniają. Cały czas musimy być otwarci na nową wiedzę - mówił Mateusz Milczyński ze Związku Szkółkarzy Polskich, organizacji szerzącej wiedzę o roślinach. Ten wywiad możecie obejrzeć tutaj.

Baseny nurkoweTomasz Zubilewicz, baseny nurkowe
Tomasz Zubilewicz przedstawił prognozę pogody z basenów nurkowych na os. Piastów. · fot. UM Pszczyna


W Pszczynie dziennikarz odwiedził także zbiorniki, które są miejscem szkolenia nurków rekreacyjnych oraz służb ratunkowych i nurków jaskiniowych. - Zrobiliśmy to po to, by trenowały tu służby ratownicze - przekonywał Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny. O tym wyjątkowym miejscu opowiadał także Remigiusz Szlauer, instruktor nurkowania. Nagranie można znaleźć tutaj.

Skansen - Zagroda Wsi PszczyńskiejTomasz Zubilewicz
Tomasz Zubilewicz w pszczyńskim skansenie · fot. ARiP ZP


W niedzielę wyemitowano prognozę pogody z malowniczej Zagrody Wsi Pszczyńskiej. W Izbie młynarza zaś udzielono wywiadu na temat działalności skansenu nawiązującej do tradycji i kultury naszych przodków. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ćwiklic przygotowywały w tle śląskie nudle.

- Tomaszowi Zubilewiczowi, TVN meteo, TVN 24 i spółce dziękujemy za przybycie. Zapraszamy znowu. Wizyta TVN nie byłaby oczywiście możliwa bez udziału Pszczyny, za co Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej bardzo dziękuje - mówi Anna Dajka, dyrektor Zagrody Wsi Pszczyńskiej.

Nagranie ze skansenu można obejrzeć tutaj.

Muzeum Prasy ŚląskiejWidzowie TVN mogli także dowiedzieć się w niedzielę, że w Pszczynie powstała pierwsza polskojęzyczna gazeta na Śląsku - "Tygodnik Polski". To za sprawą wizyty Tomasza Zubilewicza w Muzeum Prasy Śląskiej, gdzie nie tylko można podziwiać dawne prasy drukarskie, ale też wziąć udział w warsztatach. O wszystkim opowiedział Grzegorz Cempura.

Majówka KonnaPodczas Dni Daisy w Pszczynie można podziać zawody jazdy konnej. Na antenie TVN o wydarzeniu i swojej pasji opowiadał Marcin Standura, organizator imprezy. Wywiad możecie obejrzeć tutaj.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ogrody Daisy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ogrody Daisy" podaj