Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 maja 2019
  • wyświetleń: 2906

[ZDJĘCIA] Coraz bliżej końca budowy nowego komisariatu policji w Woli

To, co aktualnie można zobaczyć na ul. Lipowej w Woli, zupełnie różni się od tego, co można było podziwiać jeszcze kilka miesięcy temu, podczas wrześniowego wmurowania aktu erekcyjnego. Dzisiaj nikt już nie może mieć wątpliwości, że w tym miejscu powstaje nowoczesny obiekt mający służyć policji oraz całej społeczności gminy Miedźna.

Postępy prac na budowie nowego komisariatu w Woli - 05.2019 · fot. KPP Pszczyna


Nowy komisariat budowany jest na gruncie przekazanym przez władze gminy Miedźna. Na 20-arowej działce stanie dobrze wyposażony komisariat policji. Do jego obsługi przewidziano grupę piętnastu policjantów. Najwięcej, bo aż dziewięciu z nich, będzie liczyła komórka patrolowa. Trzy etaty przewidziano dla dzielnicowych, dwa będą przeznaczone dla policjantów z komórki ds. kryminalnych. Nad sprawnym działaniem jednostki czuwać będzie komendant.

Stróże prawa będą pełnili służbę na terenie ośmiu sołectw, których obszar aktualnie wynosi blisko 50 km kwadratowych.

Postępy prac na budowie nowego komisariatu w Woli - 05.2019
Postępy prac na budowie nowego komisariatu w Woli - 05.2019 · fot. KPP Pszczyna


Projektantem budynku jest Firma Projektowa An Archi Group z Gliwic, a wykonawcą jest Zakład Remontowo-Budowlany "IZ-BUD" z Pszczyny. Inwestycja kosztować będzie prawie 2,8 mln zł, a jej inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.