pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 maja 2019
  • wyświetleń: 6937

Kolejne trafienie w punkty nielegalnych gier w powiecie pszczyńskim

W Pszczynie, Pawłowicach i Woli mundurowi zabezpieczyli dziewięć automatów do nielegalnych gier hazardowych. Grożąca kara 100 tys. zł od jednego takiego urządzenia okazała się niewystarczającą przestrogą dla właścicieli lokali, w których zostały zabezpieczone. Pomimo grożących im sankcji, umożliwili swoim klientom zabronioną rozrywkę. Teraz będą musieli się liczyć z bardzo kosztownymi konsekwencjami finansowymi swojej przestępczej działalności.

Pszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kolejny raz uzyskali informację o nielegalnych automatach do gier hazardowych. Wskazane punkty okazały się trafnym wyborem. W wytypowanych lokalach, mundurowi znaleźli bowiem w sumie dziewięć urządzeń.

Jako pierwszy, pod lupę wzięto lokal w samym centrum Pszczyny. Kolejne na liście znalazły się te działające w Pawłowicach i Woli. Dostęp do pomieszczeń nie był tak utrudniony, jak to się zdarzało w przeszłości. Tym razem, mundurowi nie musieli wchodzić do środka od zaplecza lub w inny, umożliwiający im to sposób.

W każdym z opisywanych przypadków, pszczyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami służby skarbowej zastali w środku obsługujących maszyny pracowników, trzy nielegalne automaty i korzystające z nich osoby. Aktualnie, wszystkie dziewięć maszyn wraz z zabezpieczonymi urządzeniami do kredytowania i wypłat znajdują się w magazynach bielskiego oddziału urzędu KAS.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.