Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 maja 2019
  • wyświetleń: 3689

[FOTO] W Porębie powstaje sala gimnastyczna. Widać pierwsze efekty prac

Widać już pierwsze efekty prac na budowie w Porębie, gdzie do 30 września 2020 roku powstanie sala gimnastyczna. Szkoła w Porębie to ostatnia placówka, która dotychczas nie dysponowała odpowiednim zapleczem sportowym.

Budowa sali gimnastycznej w Porębie - 05.2019 · fot. UM Pszczyna


Inwestycja będzie obejmowała budowę sali gimnastycznej wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi, magazynem sprzętu i kotłownią połączone przejściem z częścią istniejącą szkoły. Inwestycja obejmuje również rozbudowę istniejących ciągów pieszo-jezdnych.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Gmina Pszczyna uzyskała dotację w wysokości 989 700 zł. Koszt inwestycji wynosi 3 075 000 zł.

- Gmina Pszczyna pozyskała milion złotych dotacji z Ministerstwa Sportu. Jest to dla nas ogromne wsparcie i odciążenie budżetu, mając na uwadze ogromne potrzeby inwestowania w rozbudowę i modernizację budynków oświatowych - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Budowa sali gimnastycznej w Porębie - 05.2019
Budowa sali gimnastycznej w Porębie - 05.2019 · fot. UM Pszczyna

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.