pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 maja 2019
  • wyświetleń: 3083

Lada dzień ruszy przebudowa stadionu miejskiego w Pszczynie

We wtorek, 14 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę na przebudowę stadionu miejskiego im. Jana Larysza w Pszczynie. Wykonawcą inwestycji jest Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy.

stadion, iskra, pszczyna, lotnicze
Lada dzień ruszy przebudowa stadionu miejskiego w Pszczynie · fot. pless.pl


Na przebudowanym obiekcie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

Podpisano umowę na przebudowę stadionu miejskiego
Podpisano umowę na przebudowę stadionu miejskiego w Pszczynie - 14.05.2019 · fot. UM Pszczyna


Gmina Pszczyna przeznaczy na tę inwestycję blisko 7 mln zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018" udało się pozyskać dotację w wysokości 2 mln zł.

Podpisano umowę na przebudowę stadionu miejskiego
Podpisano umowę na przebudowę stadionu miejskiego w Pszczynie - 14.05.2019 · fot. UM Pszczyna

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.