pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 maja 2019
  • wyświetleń: 3112

Najpopularniejsze markety na Śląsku. Gdzie kupujemy na co dzień?

Materiał partnera:

W jakich marketach najchętniej kupują Ślązacy? Sprawdź, gdzie większość udaje się na codzienne zakupy, a także jak ułatwić sobie ten obowiązek?

Najpopularniejsze markety w woj. śląskim
Najpopularniejsze markety w województwie Śląskim. Gdzie kupujemy na co dzień?


Według badań przeprowadzonych przez Instytut badawczy ARC Rynek i Opinia wynika, że najtańsze i najpopularniejsze markety w Polsce to Biedronka, Lidl i Auchan. To właśnie w nich najczęściej robimy codzienne zakupy. Te dyskonty zapewniają produkty spożywcze w naprawdę dobrych cenach, a także promocje na produkty przemysłowe, pojawiające się w różnych akcjach tematycznych. Gazetka promocyjna Biedronka często oferuje ciekawe oferty z szerokiej kategorii produktów.

Dlaczego wybieramy te markety?Wymienione markety są dużo tańsze, niż chociażby delikatesy, dlatego z powodzeniem można w nich robić większe zakupy. Co więcej, takie zakupy są często premiowane. Wspomniane sklepy mają także akcje promocyjne, w których po zakupie 2 tych samych produktów, cena jednego jest znacznie niższa. To prawdziwa gratka dla tych, którzy regularnie robią bardzo podobne zakupy. W ten sposób kupią coś o wiele taniej, a także zaoszczędzą czas i pieniądze.

Jak ułatwić sobie zakupy?Chcesz robić sprytne zakupy, by móc zaoszczędzić jeszcze więcej? W końcu wystarczy na bieżąco sprawdzać promocje, by naprawdę sporo pieniędzy zostało w portfelu. Środki, które Ci zostaną, możesz przeznaczyć na coś innego. Wrócą do Twojego budżetu domowego, wydasz je na różne przyjemności bądź odłożysz na specjalne konto oszczędnościowe. Decyzja należy do Ciebie!

Badania pokazują, że codzienne zakupy spożywcze dosłownie "zjadają" lwią część budżetu domowego. Można jednak sprawić, że to wszystko będzie tańsze, a jednocześnie jeść dalej swoje ulubione dania i kupować produkty, które sprawdzają się najlepiej.

Jak to zrobić? Planując zakupy! Bardzo ważne jest zrobienie listy rzeczy, których potrzebujesz, przejrzenie gazetek, by sprawdzić najlepsze promocje np. gazetka Lidl a także trzymanie się swoich założeń na zakupach. To trzy podstawowe punkty, które sprawią, że zakupy staną się szybsze, łatwiejsze i tańsze.

Planowanie zakupówNim wyjdziemy do sklepu, warto dobrze zaplanować zakupy. Pierwszą podstawową czynnością jest sporządzenie listy potrzebnych nam rzeczy. Bez niej nawet nie warto wybierać się do sklepu, bo wydamy za dużo, a jednocześnie nie kupimy wszystkich potrzebnych nam rzeczy. Lista to absolutna konieczność!

Po zrobieniu listy czas na przejrzenie gazetek z promocjami - w tym aktualna gazetka Kaufland. Każdy market ma swoją gazetkę, w której prezentuje promocje na dany tydzień. Przed zakupami dobrym pomysłem jest zerknięcie na te gazetki i sprawdzenie, czy interesujące produkty znajdują się na promocji. Informacje o przecenach i nowych produktach znajdują się w gazetkach największych marketów, które bez problemu są dostępne w internecie.

Gdzie kupują Ślązacy?Na Śląsku dużą popularnością cieszy się także Auchan, Kaufland, Tesco i Leclerc. Trzy ostatnie nie zaliczają się do tych najtańszych, jednak dalej często zapewniają okazje, które zachęcają klientów do regularnych zakupów. Stali klienci mogą liczyć na korzystne zniżki, a także akcje rabatowe, które sprawiają, że więcej osób, chce robić zakupy właśnie tam.

Zakupy nie muszą kojarzyć się z marnowaniem czasu, energii i pieniędzy. Dobrze przemyślane zakupy sprawią, że kupisz wszystko, czego potrzebujesz i jednocześnie zaoszczędzisz.