pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 maja 2019
  • wyświetleń: 3966

Zmiany w organizacji ruchu na osiedlu Daszyńskiego

We wtorek 7 maja w Urzędzie Miejskim w Pszczynie została podpisana umowa z wykonawcą przedsięwzięcia "Zmiana organizacji ruchu - uspokojenia ruchu na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie". Wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Inżynierii Drogowej "Drog-Mol" z Pyrzowic.

Osiedle Daszyńskiego
Będą zmiany w organizacji ruchu na osiedlu Daszyńskiego · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Zadanie to polega na wprowadzeniu strefy tempo 30 na terenie całego osiedla, umieszczeniu szykan w postaci wysp z umieszczonymi centralnie tablicami kierującym, uzupełnieniu brakujących tabliczek, wyznaczeniu trzech zatok parkingowych oraz zamontowaniu dwóch progów zwalniających.

Zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu uczestników ruchu oraz mieszkańców Osiedla Daszyńskiego w Pszczynie poprzez wyeliminowanie niepożądanych i nieprzepisowych zachowań kierowców. W związku z wprowadzeniem nowych rozwiązań w organizacji ruchu drogowego nie przewiduje się żadnych zagrożeń ani utrudnień dla uczestników ruchu.

Prace mają zakończyć do 30 czerwca 2019 roku. Gmina Pszczyna przeznaczyła na to zadanie prawie 85 tys. zł.

Projekt zmian (do pobrania):

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.