pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 maja 2019
  • wyświetleń: 3097

Ulica Pawia w Wiśle Małej - remont już niedługo

Prawie 2,5 km nowej nawierzchni pojawi się na ul. Pawiej w Wiśle Małej do końca listopada. Na realizację zadania powiat pozyskał niemal 3 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

ul. Pawia
fot. Powiat


30 kwietnia starosta Barbara Bandoła oraz członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, Grzegorz Nogły podpisali umowę z wykonawcą zadania, które obejmie przebudowę ul. Pawiej w Wiśle Małej i Studzionce na odcinku ponad 2,4 km. Koszt inwestycji wyniesie 5.973.989,99zł, jednak na jej realizację powiat pszczyński pozyskał dotację z programu "Fundusz Dróg Samorządowych" w kwocie aż 2.917.980 zł. Pozostała część pochodzić będzie z budżetu powiatu pszczyńskiego oraz gminy Pszczyna - samorządy dołożą do zadania po 1,5 mln zł.

podpisanie umowy Pawia
fot. Powiat


- Roboty obejmą przebudowę nawierzchni na długości ponad 2,4 km, przebudowę i budowę 2,2 km chodnika oraz kanalizacji deszczowej, przebudowę rowów przydrożnych wraz z przepustami pod zjazdami, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi oraz odpowiednią przebudowę sieci energetycznej - informuje starosta Barbara Bandoła.

Przebudowywany będzie odcinek od skrzyżowania ul. Pawiej z DW939 do rejonu skrzyżowania ul. Pawiej z ul. Stenclówka i Adelajda. Wykonawca, firma "DROGOMEX" Sp. z o.o. na realizację zadania ma czas do 29 listopada.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.