pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 maja 2019
  • wyświetleń: 6921

Jankowice: 26-latek skradł plecak z drogim sprzętem elektronicznym

Plecak z zawartością około 13 tysięcy złotych został skradziony przed lokalem w Jankowicach. Kamera zarejestrowała sprawcę, którym okazał się mieszkaniec Żor.

Pokrzywdzeni, młodzi mężczyźni postanowili 27 kwietnia, tuż przed majówką skorzystać z oferty lokalu w Jankowicach. Zabrali ze sobą jednak plecak, w którym m.in. znajdowały się iphony, laptop, słuchawki, kosztowny zegarek, pieniądze, prawo jazdy, kluczyki do samochodu i bramy garażowej. O przysługę w schowaniu kosztownego sprzętu poprosili personel lokalu. O świcie, odebrali swoje rzeczy i... usiedli na ławce. Tu, po nieprzespanej nocy, potrzeba snu okazała się od nich silniejsza.

- Przebywający w tym samym czasie w lokalu inny mężczyzna zabrał leżący obok pokrzywdzonych plecak, sprawdził jego zawartość i wezwał taksówkę - informuje policja.

Jego twarz, sylwetkę, to, co robił w tamtej chwili, i numery samochodu, którym odjechał, zarejestrowały zamontowane w pobliżu kamery. Kwestią czasu było więc dotarcie do tego mężczyzny i odzyskanie łupów.

Pszczyńscy kryminalni ustalili jego personalia. Okazał nim się 26-letni mieszkaniec Żor. Mężczyzna przyznał się do popełnienia kradzieży, wyjaśniając równocześnie, że tak naprawdę sam nie wie, w jakich okolicznościach cudzy plecak i tyle drogiego sprzętu znalazło się w jego pokoju. To już jednak będzie musiał wytłumaczyć w sądzie.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.