Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 maja 2019
  • wyświetleń: 2750

Sprawdzano stan bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w gminie

W kwietniu przeprowadzono przegląd budowli przeciwpowodziowych na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój w rejonie stawu Rontok oraz Potoku Goczałkowickiego.

Goczałkowice
Sprawdzano stan bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w gminie Goczałkowice-Zdrój. · fot. UG Pawłowice


Przeglądy są organizowane regularnie, żeby sprawdzać, jaki jest stan budowli przeciwpowodziowych oraz stan bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w gminie.

Ostatnimi oględzinami zostały objęte w szczególności obiekty w rejonie stawu Rontok oraz Potoku Goczałkowickiego. Przegląd przeprowadzili pracownicy Urzędu Gminy.

Stwierdzono, że w dniu oględzin poziom wody zarówno w stawie Rontok, jak i w Potoku Goczałkowickim był niski. Wysoki poziom wody odnotowano natomiast w przypadku rowu melioracyjnego R-A (przepust w ul. Dębowej). Budowle przeciwpowodziowe na terenie gminy są sprawne.

Nadal w znacznym stopniu zarośnięte roślinnością jest międzywale Wisły sąsiadujące ze stawem Rontok. Urząd Gminy wielokrotnie zwracał się do zarządcy terenu o usunięcie rosnących tam krzewów. Konieczne jest także wykonanie napraw i uzupełnienie brakujących płyt ażurowych skarp wschodniej strony przepustu pod ul. Stawową.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.