pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 maja 2019
  • wyświetleń: 4151

[ZDJĘCIA] Gmina Pawłowice dba o utrzymanie zieleni

Sezon wiosennych prac ogrodowych w pełni. Gmina Pawłowice dbając o utrzymanie zieleni, wciąż zagospodarowuje nowe tereny zieleni oraz dosadza nowe rośliny, ubarwiając w ten sposób codzienną rzeczywistość oraz dostarczając doznań estetycznych.

Gmina Pawłowice dba o utrzymanie zieleni - 04.2019 · fot. UG Pawłowice


W tym tygodniu podpisano umowę na utrzymanie zieleni i małej infrastruktury z firmą "Wypasione Ogrody" z Pawłowic. Podobnie jak w latach ubiegłych zadba ona o nasadzenia i porządek w Parku im. ks. Stanisława Pisarka, w Parku przy wilii Reizensteinów, na terenie Osiedla Pawłowice między ODK a ul. Kruczą i terenie wzdłuż deptaku oraz na skwerach w każdym sołectwie. Ogółem jest to ponad 4 ha trawników, 1550 m2 kwietników, 3890 m2 klombów z roślinami wieloletnimi. Kwitnące obecnie rośliny to efekt rozrastających się krzewów oraz jesiennych nasadzeń.

- W drugiej połowie maja zostaną posadzone kwiaty, które będą zdobiły gminę do pierwszych przymrozków. Raz w tygodniu, od kwietnia do lipca, zaplanowane jest koszenie trawników, zaś od sierpnia do końca września dwa razy w miesiącu, jednak w zależności od warunków pogodowych. Koszt utrzymania zieleni i małej architektury (ławek, koszy) to 400 tys. rocznie - zapewnia Urząd Gminy w Pawłowicach.

Osobną kwestią jest utrzymanie zieleni w pasach dróg. - W ciągu roku zaplanowano czterokrotne koszenie traw wzdłuż dróg gminnych. Utrzymanie zieleni wzdłuż dróg powiatowych to zadanie starostwa, ale w wyniku porozumienia oraz za zgodą radnych, gmina Pawłowice przejęła to zadanie do wykonania oraz partycypuje w 50% kosztów. Zieleń wzdłuż dróg wojewódzkich i krajowych pozostaje w gestii zarządców, którymi są Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - informuje urząd.

Warto dodać, że w Parku przy wilii Reizensteinów uruchomiony został napowietrzacz stawu, dzięki któremu w zbiorniku mogą rosnąć rośliny, zahamowany jest rozrost szkodliwych glonów. Zapobiega on także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Na rynku właśnie uruchamiana jest fontanna, a w Parku im. ks. Stanisława Pisarka został ponownie uzupełniony strumyk.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.