Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 maja 2019
  • wyświetleń: 2104

Ulica Sołecka w Goczałkowicach-Zdroju zostanie przebudowana

Dzieje się na drogach w Goczałkowicach. Urząd Gminy ogłosił przetarg na kolejne zadanie drogowe - przebudowę ul. Sołeckiej. Na realizację inwestycji gmina otrzyma dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ulica Sołecka w Goczałkowicach-zdroju
Ulica Sołecka w Goczałkowicach-Zdroju zostanie przebudowana. · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W ramach inwestycji zostanie przebudowana jezdnia na długości 495 mb o szerokości 5 mb. Wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni z asfaltobetonu, planowana jest też wymiana warstw konstrukcyjnych, wymiana obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowa zjazdów do bram wjazdowych posesji z kostki betonowej. Ponadto, wymienione zostaną zniszczony kolektor kanalizacji deszczowej na długości prawie 473 mb, studnie i wpusty uliczne.

Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków gminy oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gminie udało się otrzymać promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych od ministra spraw wewnętrznych i administracji, którą wójt Gabriela Placha odebrała w marcu br. Dotacja wynosić będzie 1 mln 80 tys. zł, maksymalnie 80% wartości zadań. - Dzięki temu będziemy mogli zrealizować dwie niezwykle ważne dla mieszkańców inwestycje. Do 9 maja czekamy na oferty firm na przebudowę ul. Sołeckiej. Wkrótce ogłosimy przetarg na przebudowę ul. Solankowej. Zgłosiliśmy te drogi do dofinansowania z powodu zniszczeń, jakim uległy w wyniku powodzi w 2013 r. Udało się pozyskać dotację, dlatego wkrótce ruszymy z pracami - mówi wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, Gabriela Placha.

Roboty drogowe trwają lub wkrótce się rozpoczną także w kilku innych miejscach w gminie. Kończy się przebudowa ul. Wiślnej wraz z budową kanalizacji deszczowej, warta 1 mln 714 tys. 796 zł. Firma ma czas na wykonanie prac do końca maja. Wkrótce ruszy przebudowa ul. Bór II na długości całkowitej 2331 mb. Te prace pochłoną 1 mln 696 tys. 234 zł 17 gr.

Ponadto, w najbliższym czasie rozpocznie się też remont drogi powiatowej ul. Zielonej na odcinku 300 mb. Do 6 maja można składać oferty w przetargu. Inwestycja jest niezwykle ważna, bo ul. Zielona jest istotnym ciągiem komunikacyjnym, stanowiącym dojazd do uzdrowiska. Zadanie realizowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie ma być w całości sfinansowane przez gminę Goczałkowice-Zdrój. Na remont drogi gmina przekaże powiatowi pszczyńskiemu 180 tys. zł.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.