Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2384

Inauguracja obchodów rocznic Powstań Śląskich w Pszczynie

Inauguracja czteroletnich obchodów rocznic Powstań Śląskich w Pszczynie będzie miała miejsce 16 czerwca. Wydarzenie to będzie częścią dwudniowego święta historyczno-wojskowego pod patronatem Marszałka Województwa, Wojewody Śląskiego oraz Ministra Obrony Narodowej, które rozpocznie się 15 czerwca na lotnisku Muchowiec w Katowicach, a zakończy 16 czerwca właśnie w Pszczynie.

Powstania Śląskie
W środę 24 kwietnia odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące obchodów rocznic Powstań Śląskich w Pszczynie. · fot. UM Pszczyna


Uroczystości w Pszczynie rozpoczną się o godzinie 11.00 od kolorowego wydarzenia dla najmłodszych - Konkursu Latawców w barwach śląskich i narodowych. O godzinie 13.00 odbędzie się uroczysta msza polowa na tarasach Muzeum Zamkowego w Pszczynie z udziałem orkiestry reprezentacyjnej policji, pocztów sztandarowych oraz wojskowej kompani honorowej. Po mszy będzie można obserwować paradę wojsk i służb mundurowych, a następnie widowisko historyczne o powstaniach przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych, które pokazane zostanie na rynku.

Powstania Śląskie
W środę 24 kwietnia odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące obchodów rocznic Powstań Śląskich w Pszczynie. · fot. UM Pszczyna


W środę 24 kwietnia odbyło się spotkanie organizacyjne. Wzięli w nim udział m.in. burmistrz Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, Przemysław Smyczek - dyrektor Wydziału Kultury UMWŚl oraz Maciej Kluss - dyrektor Muzeum Zamkowego. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele służb mundurowych: wojska, Policji, Straży Pożarnej, a także Izby Celno-Skarbowej. Omówiono sprawy związane z przemarszem uroczystej parady. Specjalnie na tę okazję zostanie sprowadzony ciężki sprzęt: Rosomak oraz czołg, którym dysponuje polska armia.

Więcej informacji oraz dokładny program wydarzenia dostępny będzie od 6 maja na stronie internetowej pszczyńskich obchodów 100-lecia wybuchu powstań www.powstania.pszczyna.pl.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.