pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 5376

Rady klasyfikacyjne 24 kwietnia, oceny zostały już wystawione

18 kwietnia w pszczyńskim starostwie, starosta Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski spotkali się z dyrektorami powiatowych placówek oświatowych, aby omówić stan przygotowania szkół do konferencji klasyfikacyjnych. Jak podkreślili dyrektorzy, oceny zostały już uczniom wystawione.

spotkanie z dyrektorami
fot. Powiat


- Naszą intencją jest, żeby po świętach w każdej z naszych szkół średnich odbyły się rady klasyfikacyjne i zatwierdziły oceny wystawione uczniom najstarszych klas, co umożliwi im przystąpienie do matury. Nauczyciele chcą być z młodzieżą. Przykro mi, że strona rządowa nie podjęła realnej próby dialogu z nauczycielami, tak by wszyscy - rodzice, dzieci, młodzież i nauczyciele mieli spokojne święta. Tylko dialog jest kluczem do rozwiązania tej niełatwej dla wszystkich stron sytuacji. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego będzie robić wszystko, żeby tak, jak odbyły się egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty, odbyły się matury. Wierzę, że tak się stanie. Maturzystom życzę, żeby dobrze wykorzystali ten czas i przygotowali się do tego ważnego egzaminu - mówi starosta Barbara Bandoła.

Rady klasyfikacyjne zostaną zwołane na 24 kwietnia.

Przypomnijmy, że w drugim tygodniu ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty, sytuacja w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat pszczyński nie zmienia się. W dalszym ciągu strajkuje ponad 90% nauczycieli. W żadnej ze szkół nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Dla uczniów przychodzących do szkoły organizowane są zajęcia opiekuńcze.

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.