pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 8478

Akademickie Mistrzostwa Polski: złoto i srebro dla zawodniczek LKS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj

Eliza Megger została mistrzynią a Sylwia Indeka wicemistrzynią Akademickich Mistrzostw Polski (obie LKS Pszczyna) podczas zawodów rozgrywanych w Supraślu.

Reklama

Akademickie Mistrzostwa Polski: złoto i srebro dla zawodniczek LKS Pszczyna - 13.04.2019 · fot. LKS Pszczyna


Ponad 600 zawodniczek i zawodników z 60 uczelni z całego kraju wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w sobotę 13 kwietnia w Supraślu. Corocznie organizowane mistrzostwa na trwałe wpisały się do kalendarza imprez lekkoatletycznych gromadząc na starcie czołówkę biegaczy z całej Polski.

Zawody zostały rozegrane na szlakach rekreacyjno-sportowych Uroczyska Glinki części Puszczy Knyszyńskiej, położonej na skraju Supraśla, na której odbywają się m.in. Bieg Hubala oraz imprezy związane z narciarstwem biegowym.

Niezwykłym sukcesem zakończyły się zmagania kobiet na dystansie 3 km: Eliza Megger została mistrzynią a Sylwia Indeka wicemistrzynią Akademickich Mistrzostw Polski (obie LKS Pszczyna). Eliza reprezentuje uczelnię Uniwersytet Śląski a Sylwia AWF Katowice. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Podlasia Białystok Katarzyna Rutkowska. Kolejna zawodniczka LKS Pszczyna Katarzyna Gawlak - reprezentantka Politechniki Śląskiej w klasyfikacji ogólnej zajęła 10 miejsce, a w kategorii uczelni technicznych drugie miejsce.

Eliza Megger: Minione Akademickie Mistrzostwa Polski zapamiętam jako niezwykle szczęśliwe i owocne. Wraz z Sylwią walczyłyśmy na dystansie 3km gdzie zgarnęłyśmy kolejno złoto i srebro. Bieg był bardzo mocny i zacięty. Ostatecznie 700m do mety wyszłam na prowadzenie i tak udało mi się dobiec do końca. To moje pierwsze zawody akademickie, dlatego też bardzo się cieszę z uzyskanej lokaty.

Sylwia Indeka: Przełaje nie są moją mocną stroną. Lubię biegać równym, stałym tempem. Ucieszyłam się, że trasa biegu wiedzie leśnymi ścieżkami a podłożem jest twardy grunt, czyli to co lubię najbardziej. W biegu na 3km startowało ponad 200 zawodniczek, więc postanowiłam mocno ruszyć i wysunąć się na prowadzenie, by nie dać się zamknąć w grupie i uniknąć przepychanek. Chciałam dać z siebie wszystko, więc nie bałam się nadawać tempa. Ostatecznie przegrałam z moją przyjaciółką - koleżanką klubową Elizą. Nie byłam w stanie się jej "przytrzymać", Eliza jest bardzo energiczna. Cieszę się z naszego wspólnego zwycięstwa!

Katarzyna Gawlak: W kategorii uczelni technicznych byłam druga. Jestem zaskoczona i bardzo się cieszę!

new / pless.pl

źródło: LKS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sylwia Indeka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj