pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2019
  • 11 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 9690

Pijani rodzice opiekowali się trójką dzieci: 2-, 4- i 6-latkiem

Matka, "opiekując" się trójką małych dzieci, miała w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu, a ich ojciec, którego powiadomiła o przyjeździe policjantów i kuratora, prawie 2 promile - w takim stanie rodzice 2-, 4- i 6-latka "starali" się zająć swoimi pociechami. Po interwencji dzieci trafiły do rodziny zastępczej. O dalszych losach rodziny zdecyduje sąd.

Pszczyńscy policjanci interweniowali wobec matki, która, znajdując się pod wpływem alkoholu, "zajmowała" się trójką małych dzieci. Najmłodsze z nich miało 2 latka, a najstarsze 6 lat. O zbadanie stanu trzeźwości matki maluchów zwrócił się zaniepokojony zastaną sytuacją kurator. Okazało się, że kobieta była pijana. Już przed południem miała w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

Zapytana o ojca dzieci, skontaktowała się z nim i poprosiła o opiekę nad nimi. Niestety, mężczyzna, który stawił się w mieszkaniu, również miał problemy z utrzymaniem równowagi. I w tym przypadku zbyt duża ilość wypitego wcześniej alkoholu przełożyła się wynik wskazany przez alkomat - prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzieci wyglądały na zaniedbane, były płaczliwe i nerwowe. Wnętrze mieszkania także nie wyglądało najlepiej. Unosiła się tam woń alkoholu i silny zapach dymu tytoniowego. Trudno było mówić o porządku i czystości. Dodatkowo, matka dzieci znajdowała się już w takim stanie, że miała problemy z komunikacją i logiczną oceną sytuacji. Podobnie zresztą jak ojciec maluchów. Szczęśliwie, w tej chwili dzieci są już bezpieczne, a o losie ich rodziców już wkrótce zadecyduje sąd.

Jeżeli okaże się, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narazili dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im będzie nawet 5 lat więzienia.

new / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.