pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 marca 2019
  • wyświetleń: 7437

46-latek ze Studzienic sprzedawał w Tychach alkohol... z poloneza

Dzielnicowi kontrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania prawa dzięki informacjom od mieszkańców oraz zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W środę, 27 marca mundurowi z Tychów sprawdzili rejon, gdzie miał być prowadzony proceder nielegalnej sprzedaży alkoholu. Okazało się, że 46-letni mężczyzna sprzedawał z samochodu alkohol. Za nieprzestrzeganie przepisów Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi grozi mu teraz kara grzywny.

Dzielnicowi w swoich rejonach podczas służby rozmawiają z mieszkańcami, znają ich problemy i reagują na zgłoszenia. Gro zgłoszeń otrzymują dzięki wpisom na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sprawdzanie tych informacji często prowadzi do wyeliminowania problemu, a tym samym poprawy bezpieczeństwa.

Tym razem dzielnicowi z Tychów zareagowali na podejrzenia dotyczące nielegalnie sprzedawanego alkoholu. Okazało się, że mężczyzna prowadzi sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia. 46-latek ze Studzienic prowadził sprzedaż z poloneza. Mężczyzna sprzedawał alkohol w postaci piwa puszkowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli u handlarza kilkadziesiąt puszek piwa. Za sprzedawanie alkoholu bez wymaganego zezwolenia grozi mu teraz kara grzywny.

BM / pless.pl, źródło: KMP Tychy

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.