pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 marca 2019
  • 8 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 13607

[FOTO] Studzionka: 400 uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

W piątek w Studzionce odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa dekanatu Pawłowickiego. 

Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Studzionki - 5.04.2019 · fot. Alicja Nogły


Co to jest EDK? Jest to nocne wyzwanie w milczeniu, podczas którego rozważanych jest 14 stacji Drogi Krzyżowej. Autorami pomysłu są członkowie Wspólnoty Indywidualności Otwartych z Krakowa.

W drodze krzyżowej wzięło udział ok. 400 uczestników. Do wyboru mieli 3 trasy:
  • trasa czerwona, św. Jana Pawła II - 45 km (Studzionka - Skoczów - Ustroń - Wisła, Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP)
  • trasa niebieska, św. Ojca Pio - 40 km (Studzionka - Pawłowice - Warszowice - Szoszowy - Mizerów - Brzeźce - Czarne Doły - Wisła Mała - Studzionka)
  • trasa zielona, św. Bartolo Longo - 21 km (Studzionka - Wisła Mała - Pawłowice - Studzionka)


Szczegółowe opisy tras wraz z mapkami i rozważaniami można znaleźć na stronie EDK.org.pl. Informacje są tam dostępne przez cały rok, więc można podjąć wyzwanie w dowolnym momencie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Studzionki - 5.04.2019
Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Studzionki - 5.04.2019 · fot. Alicja Nogły


EDK rozpoczęła się uroczystą Mszą Św. w parafii Wniebowzięcia NMP w Studzionce. Następnie pątnicy wyszli na wybrane przez siebie trasy. Warto zauważyć, że EDK cieszyła się zainteresowaniem nie tylko lokalnej społeczności. Wśród uczestników byli mieszkańcy m.in. Krakowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Lubomi, Ornontowic oraz Wisły.

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, miały możliwość adorowania Najświętszego Sakramentu podczas całonocnych czuwań w kościołach w Studzionce i św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach.

Jedna z uczestniczek powiedziała: "cieszymy się, że mogliśmy przeżyć cudowną noc na modlitwie i rozważaniu, w ciszy. Tereny nasze takie bliskie, a dzisiejszej nocy były takie niezwykłe."

Papież Franciszek łącząc się duchowo ze wszystkimi uczestnikami EDK, zachęca do ufnego powierzenia Chrystusowi siebie, swoich rodzin, przyjaciół i nieprzyjaciół, by w każdym z nich zamieszkał pokój i moc Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.

Mateusz Nogły / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.