pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 marca 2019
  • 29 marca 2019
  • wyświetleń: 13215

Poszukiwany zabarykadował się w pszczyńskim zamku

Pszczyńscy stróże prawa zatrzymali poszukiwanego listem gończym 52-latka z Pszczyny. Mężczyzna ukrywał się od kilku lat poza granicami kraju. Groził mu 2-letni pobyt w więzieniu. W środę jego zaparkowany przed urzędem samochód zauważył przebywający na urlopie policjant. Choć poszukiwany zorientował się, że ktoś obserwuje jego pojazd i uciekł, tego samego dnia wpadł w policyjną zasadzkę.

Kryminalni z uporem tropili ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości mieszkańca Pszczyny. 52-latek od dłuższego czasu ukrywał się poza granicami kraju. Nie bez powodu - miał do odbycia wyrok 2 lat więzienia. W środę jego zaparkowany przed urzędem miasta samochód zauważył przechodzący tamtędy policjant będący po służbie. Stróż prawa skojarzył samochód z poszukiwanym mężczyzną, co zasugerowało mu, że 52-latek jest w mieście. O swoich przypuszczeniach natychmiast powiadomił kolegów z jednostki.

Poszukiwany zorientował się jednak, że jego samochód zwrócił uwagę policjanta i rzucił się do ucieczki. Wbiegł do parku. Tam, żeby uniknąć zatrzymania, zaryglował od wewnątrz drzwi wejściowe do sieni przejazdowej pszczyńskiego zamku. Na zewnątrz wydostał się innym wyjściem z budynku, wychodzącym na przeciwną stronę rynku i uciekł. A przynajmniej tak przypuszczał.

W międzyczasie na miejsce dotarli policjanci, którzy włączyli się w poszukiwania mężczyzny. Szukali wszędzie - w parku, w piwnicach, na klatkach schodowych i w niezamieszkałych kamienicach. Nie zapomnieli jednak o jego samochodzie, w którym pozostała kobieta. Mundurowi przypuszczali, że to z nią przyjechał 52-latek i udali się jej śladem. Kontrolowali, gdzie jechała i gdzie się zatrzymywała. Wiedzieli, że mogła kontaktować się z poszukiwanym. Kilka godzin później okazało się, że para postanowiła spotkać się na stacji benzynowej. W jej pobliżu poszukiwany wpadł w ręce kryminalnych. Teraz musi pogodzić się z 2-letnim pobytem za kratkami, za które trafił w związku z popełnionymi w przeszłości oszustwami.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.