pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 marca 2019
  • 29 marca 2019
  • wyświetleń: 1943

Żubrowisko: chcesz zagrać z kapelą? Zgłoszenia tylko do piątku

Za nami:

Tegoroczny Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko" zbliża się wielkimi krokami. Do 29 marca przyjmowane są zgłoszenia zespołów. W sprzedaży są bilety na koncert finałowy, podczas którego wystąpią Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz DJ Misio.

podpisanie umowy żubrowisko
Podpisanie umowy o współdziałaniu przy realizacji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko" · fot. Powiat


Pierwszy dzień imprezy odbędzie się 27 kwietnia na rynku w ramach Motoserca. Właśnie wtedy członkowie zakwalifikowanych do przeglądu zespołów będą mogli wziąć udział w warsztatach z wokalu, perkusji i gitary prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, a następnie swoje muzyczne umiejętności zaprezentować przed jurorami. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Gang Olsena.

Dla zwycięskiego zespołu przewidziano nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości aż 3000 zł. Z kolei zdobywcy drugiego miejsca otrzymają nagrodę burmistrza o wartości 2000 zł.

Jeszcze tylko do piątku, 29 marca można przesyłać zgłoszenia do przeglądu (wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej oraz "demo" należy wysłać na adres mailowy info@zubrowisko.pl lub pocztowy: Starostwo Powiatowe, Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej, 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 10). Swoje zgłoszenia dostarczyło już 19 zespołów. Spośród zgłoszonych kapel jury wybierze dziewięć, które zaprezentują się w przeglądzie i powalczą o nagrody.

Dodatkowym wyróżnieniem dla zespołu, który zwycięży w przeglądzie będzie możliwość wystąpienia jako support przed gwiazdami koncertu finałowego, który odbędzie się 22 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Zagrają wtedy Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz Dr Misio.

Bilety na koncert finałowy można nabyć na stronie www.pckul.pl lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Wejściówki w przedsprzedaży (do 14 czerwca 2019) można kupić w cenie 25 zł, natomiast po tym terminie, jak i w dniu koncertu, dostępne będą w cenie 35 zł.

Podpisanie umowy o współdziałaniu przy realizacji
Podpisanie umowy o współdziałaniu przy realizacji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko" · fot. Powiat


W piątek, 22 marca starosta Barbara Bandoła, członek zarządu powiatu Grzegorz Nogły, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury, Michał Czernek podpisali umowę o współdziałaniu przy realizacji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko". Samorządy i PCKul od lat współpracują przy organizacji imprezy.

- W tym roku odbędzie się już 16. edycja przeglądu. Na przestrzeni lat "Żubrowisko" ewoluowało do dwudniowego festiwalu z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Już dzisiaj zapraszamy 27 kwietnia na pszczyński rynek, gdzie będzie można posłuchać najlepszych zespołów, które zgłoszą chęć udziału w przeglądzie, a także na wyjątkowy finał wydarzenia - 22 czerwca do Ośrodka Sportów Wodnych w Łące - zachęca starosta Barbara Bandoła.

Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy "Żubrowisko"

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.