pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 marca 2019
  • wyświetleń: 4565

Bukmacher - po tych 4 cechach poznasz, że warto u niego obstawiać

Artykuł sponsorowany:

Nowelizacje ustawy hazardowej wprowadzone przez polski rząd spowodowały wzrost zaufania do firm bukmacherskich i zainteresowania ich działalnością. Dobry bukmacher oferuje ludziom emocjonującą, w pełni legalną rozrywkę, która, przy odrobinie szczęścia, pozwala zarobić. Jak rozpoznać dobrego bukmachera, u którego warto zostawić swoje pieniądze?

1. Dobry bukmacher = legalny bukmacher
2. Metody wypłaty wygranych i opłacania zakładów
3. Zakres oferty
4. Dostępność
 
Wśród bukmacherów znajdują się firmy oferujące obstawianie zakładów w punktach naziemnych lub przez internet. Z roku na rok zwiększa się liczba tych, którzy prowadzą swoją działalność na oba sposoby i to właśnie wśród nich warto szukać tego jedynego, z którym zwiążemy się na dłużej.
 
Dobry bukmacher = legalny bukmacher
 
Legalne działanie to pierwsza, podstawowa cecha dobrego bukmachera. Nie należy się wiązać z firmą, która nie posiada oficjalnej licencji, wydanej przez Ministerstwo Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej w punktach naziemnych i przez internet. Legalnie działająca firma odprowadza też podatki, w tym podatek od gier w wysokości 12% każdego zakładu. Adnotacja o pobraniu podatku powinna być widoczna na każdym kuponie.
 
Metody wypłaty wygranych i opłacania zakładów
 
Metody wypłaty wygranych to bardzo istotna kwestia. Obstawiając w punktach stacjonarnych, wygraną można odebrać w gotówce tylko w punktach stacjonarnych. Więcej możliwości dają zakłady zawierane przez internet.
 
Dobry bukmacher dba o zadowolenie i wygodę swoich klientów, dlatego umożliwia opłacanie zakładów na wiele różnych sposobów. Gracze coraz częściej wybierają szybkie przelewy przez jednego ze znanych operatorów, np. DotPay lub PayU, płatność kartą kredytową lub debetową.
 
Zakres oferty
 
Zakres oferty to najciekawsze kryterium wyboru bukmachera, ponieważ zależy nie tyle od samej firmy, co od preferencji gracza. Fani popularnych sportów, jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy hokej, mają do wyboru większość firm bukmacherskich. Jednak ci, którzy szukają sportów niszowych lub e-sportów, mają do wyboru jedynie kilku bukmacherów, którzy posiadają w swojej ofercie zakłady na te dyscypliny. Nie wszyscy bukmacherzy posiadają też możliwość obstawiania zakładów na żywo, co jest szczególnie emocjonujące dla fanów, np. wyścigów konnych.
 
Dostępność
 
Dostępność jest ważna tylko w przypadku wyboru punktów stacjonarnych. Bukmacherzy działający w internecie umożliwiają obstawianie przez całą dobę i 7 dni w tygodniu, natomiast w przypadku punktów naziemnych warto sprawdzić gdzie znajduje się najbliższy i w jakich godzinach jest otwarty.