pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 marca 2019
  • wyświetleń: 3946

Gmina Pszczyna przekaże 300 tys. zł na zakup sprzętu dla szpitala

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W czwartek, 21 marca Rada Miejska w Pszczynie jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla powiatu pszczyńskiego na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie w wysokości 300 tys. zł.

szpital w Pszczynie
Gmina Pszczyna przekaże 300 tys. zł na zakup sprzętu dla szpitala · fot. pless.pl


- W związku z trudną sytuacją finansową Szpitala Powiatowego w Pszczynie oraz uwzględniając wniosek Zarządu Powiatu oraz z ustaleniami konwentu wójtów burmistrza i starosty powiatu pszczyńskiego, a nade wszystko mając na uwadze umożliwienie mieszkańcom gminy Pszczyna dostępu do gwarantowanych usług medycznych spełniających jak najwyższe standardy lecznicze, zasadne jest udzielenie pomocy finansowej na zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie - czytamy w uzasadnieniu.

Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami wypracowanymi podczas konwentu, gmina Pszczyna wspomoże szpital kwotą 300 tys. zł, natomiast gmina Suszec przekaże 110 tys. zł. Deklaracje o przekazaniu środków wpłynęły także od gmin Miedźna i Goczałkowice-Zdrój. Gminy Pawłowice i Kobiór nie podjęły jeszcze ostatecznych decyzji, ale nie odmówiły wsparcia.

Jednocześnie przypominamy, że końcem lutego uruchomiona została zbiórka publiczna pozwalająca na przekazanie pieniędzy dla szpitala w Pszczynie. Zbiórkę można wesprzeć na stronie Stowarzyszenia Omnibus. Po kliknięciu przycisku "wesprzyj" rozwija się panel wpłaty. Należy wybrać sugerowaną kwotę lub wpisać własną, a następnie wypełnić pola "podpis" i "dane do przelewu". W dalszej kolejności system przeniesie nas do panelu potwierdzającego zlecenie i umożliwiającego płatność.

Jak przekazać 1% dla pszczyńskiego szpitala? Wystarczy w odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym wpisać:
  • numer KRS: 0000237488
  • pełną nazwę: Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus"
  • oraz cel szczegółowy: doposażenie Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj