pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 marca 2019
  • wyświetleń: 6181

Beata Bieniek-Wiera wyróżniona w konkursie "Kobieta Adwokatury"

Beata Bieniek-Wiera została wyróżniona w konkursie "Kobieta Adwokatury 2018". Dla mieszkanki Pszczyny to już kolejna ogólnopolska nagroda w odstępie kilku miesięcy. Pod koniec minionego roku odebrała wyróżnienie w konkursie "Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2018".

Beata Bieniek-Wiera
Beata Bieniek-Wiera (druga od lewej) odebrała wyróżnienie w konkursie "Kobieta Adwokatury 2018". · fot. Beata Bieniek-Wiera, arch. prywatne


Nagroda "Kobieta Adwokatury" jest organizowana przez Naczelną Radę Adwokacką. Powstała, by docenić panie mecenas, które w danym roku kalendarzowym wykazały się osiągnięciami w ramach prowadzonej przez siebie działalności zawodowej, widocznym zaangażowaniem w prace samorządu adwokackiego, a także inną aktywnością, w tym społeczną lub naukową.

Beata Bieniek-Wiera otrzymała w konkursie drugie wyróżnienie. Jak czytamy w uzasadnieniu, mecenas z Pszczyny walczy ze stereotypem, że adwokat nie obsługuje podmiotów biznesowych. Specjalizuje się w sporach korporacyjnych, występuje jako obrońca przed wrogimi przejęciami, obrońca wspólników mniejszościowych, a także jako obrońca przed czynami nieuczciwej konkurencji.

Organizator konkursu przypomniał, że w latach 2014-2018 aktywnie doradzała i opiniowała projekty ustaw we współpracy z Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach z uwzględnieniem obrony przedsiębiorców przed nadmierną ingerencją państwa w przedsiębiorczość w Polsce, szczególnie mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Od wielu lat przygotowuje projekty opinii prawnych i odpowiedzi Rzecznika Praw Przedsiębiorców przy RIG w Katowicach, dla pokrzywdzonych przez instytucje państwowe.

Beata Bieniek-Wiera jest adwokatem izby katowickiej, gdzie pełni funkcje: członka Komisji Edukacji Prawnej i Kontaktu ze Szkołami Wyższymi, członka Komisji ds. Wizerunku Zewnętrznego, członka Sekcji Prawa i Postępowania Karnego oraz Sekcji Prawa Handlowego i Gospodarczego oraz członka Komisji ds. Sportu i Integracji. Ukończyła studia doktoranckie na kierunku prawo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studia podyplomowe Prawo Karne Skarbowe i Gospodarcze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W ramach działalności pro bono w latach 2012-2014 współtworzyła Fundację Sounds of Soul, której celem statutowym było wspieranie dzieci znajdujących się w trudnych warunkach materialnych lub życiowych oraz stwarzanie im warunków rozwoju ich talentów, a także wspieranie przedsięwzięć dotyczących edukacji prawnej i obywatelskiej. Obecnie, także w 2018 r., w ramach kancelarii wspiera pro bono Fundację Między Niebem a Ziemią, której statutowym celem jest udzielanie pomocy rodzicom i dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej związanej z powstaniem bądź ujawnieniem się chorób zagrażających życiu dzieci.

W konkursie "Rising Stars - prawnicy liderzy jutra" w 2018 r. zajęła 6. miejsce - najwyższe jako adwokat-kobieta. Szczegóły w artykule "Mieszkanka Pszczyny z prestiżowym wyróżnieniem dla prawników".

Oskar Piecuch / pless.pl, źródło: Naczelna Rada Adwokacka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.