Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 marca 2019
  • 12 marca 2019
  • wyświetleń: 62135

[ZDJĘCIA] 176 interwencji strażaków po nocnej wichurze

W nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr w porywach osiągał prędkość 100 km/h. Wichura łamała drzewa, przewracała znaki i zrywała dachy. W wielu miejscach strażacy wciąż usuwają jej skutki. W gminie Pszczyna powołano Sztab Kryzysowy.

Efekty nocnej wichury w Pszczynie - 11.03.2019 · fot. Arkadiusz Gardiasz, Tajfun, Łuki, nadesłane przez czytelnika, nadesłane przez czytelniczkę, Łukasz z Rady Osiedla, A., BM / pless.pl, UG Pawłowice, UM Pszczyna, Karolina, Kornelia Wieczorek, Pszczynianka, Mieszkaniec Suszca, Adam, Mateusz


Strażacy brali udział w ponad 176 interwencjach na terenie powiatu pszczyńskiego. W 62 przypadkach interwencje dotyczyły zerwanych lub uszkodzonych dachów, w tym: 48 na budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i usługowych, 14 na budynkach gospodarczych i garażowych.

Jak informuje st. kpt. Mateusz Caputa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, do najpoważniejszej interwencji doszło w Goczałkowicach-Zdroju. Na ulicy Szkolnej nocna wichura zerwała ponad 1/4 dachu domu. Z kolei na ulicy Zimowej wskutek porywistego wiatru zawaleniu uległ niezamieszkały budynek gospodarczy. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał. W Suszcu wichura przewróciła przystanek.

Działania w tym zakresie, prowadzone były również w: szkołach w Woli, domach jednorodzinnych w Górze, Woli, Goczałkowicach-Zdroju, Piasku, Pszczynie, Łące, Jankowicach, Rudołtowicach, Porębie, Suszcu, Kryrach, Radostowicach, Kobiórze i Pawłowicach, budynkach usługowych, gospodarczych i garażowych w Piasku, Pszczynie, Rudołtowicach, Kobiórze, Woli, Górze i Goczałkowicach-Zdroju.

Pozostałe zdarzenia dotyczyły głównie, przewróconych lub pochylonych drzew i konarów nad budynkami, jezdniami, chodnikami, parkingami itp. Sytuacja ta doprowadziła do poważnych utrudnień w ruchu na większości dróg w powiecie, w tym DK-1 i DK-81.

Usuwanie skutków wichury w Piasku - 11.03.2019 · fot. OSP Piasek


W nocy na skutek nawałnicy, w lasach pomiędzy Tychami a Pszczyną doszło do dużych strat w drzewostanie. Zablokowana była trasa DK-1, a także DW 931 pomiędzy Pszczyną a Bieruniem. Więcej w artykule Powalone drzewa blokowały DK-1 na trasie Tychy - Pszczyna.

Usuwanie skutków nocnej wichury trwa również w parku. Zieleń Miejska zwraca się do mieszkańców i turystów z prośbą, by do zakończenia prac nie spacerowali parkowymi alejkami. Więcej w artykule Wielkie sprzątanie w pszczyńskim parku po nocnej wichurze.

Skutki nawałnicy w pszczyńskim parku - 11.03.2019 · fot. M.Wieczorek


Od czytelników otrzymujemy również pojedyncze informacje o zwierzętach, które przestraszyły się nocnej wichury i uciekły z posesji.

W związku z silnym wiatrem, z którym zmagają się mieszkańcy Pszczyny został powołany Sztab Kryzysowy, który między innymi dostarczył w nocy agregat prądotwórczy niezbędny do pracy aparatury podtrzymującej chorego dziecka przebywającego w domu.

Również w gminie Pawłowice wiatr wyrządził szkody łamiąc drzewa, gałęzie, przydrożne banery. - Dzisiejszej nocy strażacy z OSP Pawłowice, Golasowice, Jarząbkowice, Pielgrzymowice oraz Warszowice interweniowali kilkukrotnie usuwając zaistniałe szkody m.in. na ul. Grunwaldzkiej, ul. Rolniczej, ul. Żorskiej. Pracownicy Gminnego Zespołu Komunalnego także uczestniczą w usuwaniu wiatrołomów - informuje Urząd Gminy.

W Woli uszkodzony został dach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (budynek Gimnazjum). Działania były prowadzone przez strażaków do godziny 13.00.

Silny wiatr spowodował awarie na liniach energetycznych. Spora część posesji na terenie naszego powiatu została pozbawiona prądu. Więcej w artykule Awarie na liniach energetycznych. Wiele posesji w powiecie bez prądu.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.