pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 marca 2019
  • 15 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 6028

[ZDJĘCIA] W Pawłowicach rozpoczął się Jarmark Wielkanocny

Za nami:

Słoneczna pogoda przyciągnęła na otwarcie jarmarku w Pawłowicach tłumy mieszkańców i gości.

Jarmark Wielkanocny w Pawłowicach - 14.04.2019 · fot. UG Pawłowice


Jak co roku, w Niedzielę Palmową na rynku w Pawłowicach można było nie tylko zrobić przedświąteczne zakupy, ale również posłuchać muzyki, skosztować pysznego żurku i zabawić się w plastyka. Na straganach piętrzyły się w wypieki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz świąteczne ozdoby i drobne upominki.

Najwięcej atrakcji przygotowano z myślą o dzieciach. Najmłodsi goście jarmarku malowali gigantyczną drewnianą pisankę, która ozdabia rynek, tańczyli w rytm kowbojskiej muzyki i grali w kółko-krzyżyk, ale zamiast geometrycznych figur używali pisanek i kurczaczków. Na warsztatach plastycznych, za pomocą sznurka i kilku dodatków, można było z wydmuszki wyczarować zajączka.

Na scenie pojawiły się dzieci z grupy wokalnej Fantazja i Dziecięcego Zespołu Regionalnego "Pawłowice" oraz przedszkolaki z "Modrzewiowego Ogrodu". Śpiewali też dorośli - chór VIOLA z Golasowic, a grała orkiestra dęta KWK "Pniówek". Spotkanie otworzył wójt Franciszek Dziendziel, który razem z przewodniczącym rady gminy Andrzejem Szawłem oraz ks. Eugeniuszem Paruzelem z Pawłowic i ks. Damianem Krosnym z Warszowic złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Wójt podziękował również wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie jarmarku, a szczególnie sponsorom tegorocznej edycji: Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej "Przyjaźń" z Golasowic, firmie Tom-Elektro oraz państwu Lazarom z Pielgrzymowic, którzy wykonali czterometrową palmę ozdabiająca budynek urzędu oraz Szkole Podstawowej nr 2, która pomogła w przygotowaniu żurku.

Laureaci konkursu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury "Wielkanocne Jajo" otrzymali nagrody z rąk wójta i dyrektora GOK Mariusza Grygiera. W kategorii przedszkoli pierwsze miejsce zajęła Paulina Rokita, w kategorii szkół podstawowych - Łukasz Nogły, w kategorii młodzieży - Paulina Kaul, a wśród dorosłych - Jolanta Kołodziejczyk. Na zakończenie, przy dużym aplauzie publiczności, wystąpiły grupy taneczne skupione w Klubie Tańca "i".

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.