pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 marca 2019
  • wyświetleń: 4728

41-latek z Woli ukradł telefon i sprezentował smartfona koleżance

Pokrzywdzony nie wiedział, kto ukradł jego telefon. W barze, gdzie ostatni raz widział swoją "komórkę", nie było również monitoringu pozwalającego na wytypowanie i identyfikację sprawcy. Kolejny raz, pomyślne zakończenie sprawy okazało się jednak tylko kwestią czasu.

Pszczyńscy policjanci ustalili osobę, która użytkowała poszukiwany telefon. Został on już zwrócony właścicielowi, a podejrzany o jego kradzież 41-letni mieszkaniec Woli usłyszał zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

Kradzież kosztownego telefonu w barze zazwyczaj ma miejsce, kiedy właściciel elektronicznego gadżetu nie do końca sprawuje nad nim pieczę. Wówczas, pojawia się ktoś, kto korzysta z tej okazji i staje się nowym użytkownikiem telefonu.

Prawnie jest to jednak niedopuszczalne, ponieważ przepis mówi w takim przypadku o kradzieży. Właśnie takie przestępstwo zarzuca się 41-letniemu mieszkańcowi Woli. Mężczyzna przyznał się do jego popełnienia, dodając, że krótko po zdarzeniu sprezentował "komórkę" przyjaciółce. Niestety, kobieta dowiedziała się, że użytkuje skradziony telefon dopiero w momencie, kiedy poinformowali ją o tym pszczyńscy policjanci. O losie wolanina będzie teraz decydował sąd i prokurator.

ab / pless.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.