pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 marca 2019
  • wyświetleń: 1336

Potrzebny dual SIM? Sprawdź, jaki smartfon wybrać

Materiał partnera:

Dual SIM, a więc możliwość jednoczesnej obsługi dwóch numerów telefonu w jednym smartfonie, to funkcja przydatna dla wielu osób. Jest użyteczna np. wówczas, gdy masz osobny numer telefonu do pracy i prywatny, ale nie chcesz nosić ze sobą dwóch urządzeń. A na co zwrócić uwagę, wybierając telefon z tą opcją? Sprawdź.

silnet


Jak działa dual SIM? Mówiąc najprościej, umieszczasz w telefonie dwie karty SIM, a urządzenie daje możliwość obsługę połączeń z obu jednocześnie. Oprogramowanie pozwala Ci wybrać, który numer telefonu będzie domyślny do dzwonienia, z którego korzystasz do obsługi Internetu, a przełączenie się między jedną a drugą kartą jest bardzo łatwe.

Czym różnią się wersje dual SIM?Warto jednak pamiętać, że w urządzeniach mobilnych funkcja dual SIM może działać w jednym z trzech trybów:

  • tryb pasywny jest najprostszym i rzadko już spotykanym w nowych smartfonach - gdy urządzenie jest wyposażona w dual SIM właśnie w tym trybie, konieczne jest ręczne przełączanie się pomiędzy kartami SIM, gdyż tylko jedna z nich może być jednocześnie aktywna,
  • tryb standby (DSS) - w nim obie karty SIM są w stanie gotowości aż do momentu nawiązania połączenia przy pomocy jednej z nich. Gdy np. wykonujesz połączenie z jednego numeru, osoba dzwoniąca na drugi usłyszy sygnał zajętości lub zostanie przekierowana na pocztę głosową. Ten tryb jest najczęściej stosowany w urządzeniach mobilnych.
  • tryb dual SIM Active - najbardziej zaawansowany, dostępny wyłącznie w najdroższych modelach smartfonów. Pozwala obu kartom być nieustannie aktywnym, ponieważ telefon jest wyposażony w dwie anteny.


Przyglądając się telefonom z dual SIM, które pokaże np. wyszukiwarka telefonów komorkomat.pl , warto też zwrócić uwagę na rozmieszczenie slotów dla kart. W wielu modelach obie karty umieszczasz na jednej tacce (przy czym jedna karta to często nano SIM, a druga micro SIM), a to oznacza, że nie możesz już dodatkowo uzupełnić pamięci telefonu kartą micro SD. Znajdziesz również takie, w których dostępne są dwie szufladki - jedna na karty SIM, druga na kartę pamięci.

Jak wybrać najlepszy model telefonu z dual SIM?Pamiętaj, że dual SIM to tylko jeden z wielu parametrów telefonów, na które powinieneś zwrócić uwagę, podejmując decyzję. W kontekście tej funkcjonalności zwróć jednak uwagę na to:

  • jaki tryb dual SIM zastosowano (DSS to dobre rozwiązanie w większości przypadków, a Active - dla wymagających),
  • jak wygląda slot na karty SIM i czy obsługa dwóch numerów będzie oznaczała brak możliwości umieszczenia dodatkowej karty pamięci.


Pomocą w wyborze może być ranking 10 najlepszych smartfonów z dual SIM - dowiesz się z niego, które smartfony z tą funkcją są najbardziej cenione przez ekspertów. Zajrzyj i podejmij decyzję w przemyślany sposób!