pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2019
  • 25 lutego 2019
  • wyświetleń: 13223

Nauczyciel z Pszczyny napisał podręcznik do języka niemieckiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Piotr Dudek, nauczyciel w Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, napisał podręcznik do języka niemieckiego przeznaczony dla uczniów liceów i techników. Aktualnie trwa promocja tego wydawnictwa na konferencjach w całej Polsce, a od września podręcznik pojawi się w szkołach.

Reklama

Piotr Dudek
Piotr Dudek, nauczyciel języka niemieckiego w Chrobrym, napisał podręcznik do języka niemieckiego · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Od września 2019 wchodzi do szkół reforma oświaty. Do szkół średnich przychodzą absolwenci nowej 8-klasowej szkoły podstawowej. Liceum przeradza się w szkołę 4-letnią, a technikum w 5-letnią. Wszystko to pociągnęło za sobą stworzenie nowych podręczników do zreformowanej szkoły i do nowej podstawy programowej.

- Cała seria "Perfekt" (4 tomy), w której powstawaniu uczestniczyłem, jest przede wszystkim dostosowana do nowej podstawy programowej. Komplet dla ucznia składa się z podręcznika i zeszytu ćwiczeń, którego jestem autorem - informuje Piotr Dudek.

Wydawnictwo Pearson, z którym współpracuje Piotr Dudek, jest jednym z największych wydawców w Polsce, tworzącym książki do nauki języków obcych. Wydawnictwo dba o to, aby w odpowiednim momencie złożyć podręcznik do Ministerstwa Edukacji Narodowej celem otrzymania numeru dopuszczenia do użytku szkolnego.

- Do Pearsona trafiłem w 2014 r. Wydawnictwo wtedy postanowiło wydać nowy podręcznik do nauki języka niemieckiego, który miałby stanowić łatwiejszą alternatywę do istniejącego już na rynku innego podręcznika Pearsona. Wtedy pracowałem zarówno nad podręcznikiem, jak i zeszytem ćwiczeń. Niestety, mniej więcej w połowie prac nad pierwszym tomem, weszła w życie reforma oświaty nakazująca wprowadzenie podręczników wieloletnich. Wtedy wydawnictwo zawiesiło pracę nad nową serią. Potem nastąpiła półtoraroczna cisza, po której wydawnictwo skontaktowało się ze mną ponownie z propozycją udziału w nowym projekcie, w którym miałbym przejąć obowiązki autora zeszytu ćwiczeń. Prace ruszyły w 2017 roku, a efekt jest właśnie widoczny pod postacią wydanego pierwszego tomu. Drugi tom jest już prawie gotowy i ukaże się przed wrześniem. A my przystępujemy do pracy nad kolejnymi częściami - tłumaczy Piotr Dudek.

Obecnie trwa promocja tego wydawnictwa na konferencjach w całej Polsce, a od września podręcznik pojawi się w szkołach.

podręcznik Perfekt
fot. Piotr Dudek

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj