pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2019
  • 24 lutego 2019
  • wyświetleń: 19198

Nowa droga połączy gminy Pszczyna i Goczałkowice-Zdrój?

Trwają prace projektowe polegające na połączeniu siecią drogową gmin Pszczyna i Goczałkowice-Zdrój. Według planu ma powstać droga łącząca ulicę Skłodowskiej-Curie (po stronie Pszczyny) z ulicą Siedlecką (po stronie Goczałkowic-Zdroju). Jednocześnie radni i mieszkańcy os. Kolonia Jasna wnioskują o remont i utworzenie ścieżki rowerowej na ul. Grzebłowiec.

Reklama

Ulica Siedlecka w Goczałkowicach-Zdroju
Ulica Siedlecka w Goczałkowicach-Zdroju - 30.01.2019 · fot. pless.pl


Prace projektowe są bardzo zaawansowane. Gmina Pszczyna zaproponowała, by droga łącząca gminy miała 6 metrów szerokości. W jej ciągu ma powstać również ścieżka rowerowa. Nowa droga miałaby przebiegać za klubem Okey, wzdłuż ogrodzenia zakładu Linde Gaz. Tam zakręcałaby w prawo i przed nasypem kolejowym zostałaby połączona z ulicą Siedlecką. Obecnie trwają rozmowy włodarzy z radnymi, podczas których mają zapaść decyzje dotyczące ostatecznego kształtu projektowanej drogi.

Jednocześnie podjęte zostały działania, by wyremontować ulicę Grzebłowiec, razem z połączeniem jej ścieżką rowerową z ul. Zdrojową i Skłodowskiej-Curie. Wniosek w tej sprawie jeszcze w ubiegłym roku złożyli radni os. Kolonia Jasna.

- W związku ze brakiem możliwości bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów wzdłuż ul. Grzebłowiec na granicy gminy Pszczyna i Goczałkowic-Zdroju, wnosimy o podjęcie wspólnych działań z gminą Goczałkowice-Zdrój mających na celu uregulowanie stanu prawnego działek znajdujących się wzdłuż ul. Grzebłowiec oraz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego - czytamy we wniosku Arkadiusza Gardiasza i Marka Szklorza.

Widok na ul. Grzebłowiec w Pszczynie
Widok na ul. Grzebłowiec w Pszczynie - 30.01.2019 · fot. pless.pl


Końcem stycznia stosowną uchwałę w tej sprawie podjęli mieszkańcy os. Kolonia Jasna zgromadzeni podczas zebrania sprawozdawczego. Z kolei w nawiązaniu do spotkania, które odbyło się 21 stycznia w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój, Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój poinformowała, że szacunkowy koszt wykonania dokumentacji projektowej wynosi około 90.000,00 zł.

- W związku z tym, że pas drogowy ulicy Grzebłowiec leży w granicy obu Gmin proponuję, aby udział w kosztach wykonania prac projektowych wynosił po 50%. Po zabezpieczeniu wymaganych środków oraz udzieleniu stosownej pomocy finansowej, będzie można przeprowadzić postępowanie, które pozwoli wyłonić wykonawcę prac. Proszę o zapewnienie, że w budżecie Gmina Pszczyna zostaną zabezpieczone środki na ten cel - proponowała Gabriela Placha.

Widok na ul. Grzebłowiec w Pszczynie - 30.01.2019
Widok na ul. Grzebłowiec w Pszczynie - 30.01.2019 · fot. pless.pl

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.