Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2019
  • 29 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 49924

[WIDEO, ZDJĘCIA] Podczas Motoserca zebrano ponad 160 litrów krwi!

Setki motocyklistów w Pszczynie na kolejnej edycji Motoserca - imprezie, podczas której promują bezpieczną jazdę na motocyklu, właściwe zachowanie na drodze pomoc innym uczestnikom ruchu drogowego, ale przede wszystkim dzielą się tym, co najważniejsze - krwią.Trasa widowiskowej parady motocyklowej wiodła z pszczyńskiego rynku, ulicą Chrobrego, m.in. do Wisły Wielkiej, Radostowic, Czarkowa i z powrotem ulicą Piastowską na rynek.Najważniejszą ideą wydarzenia jest akcja krwiodawstwa. Przed dwoma ambulansami ustawionymi na rynku od rana ustawiały się kolejki chętnych, chcących podzielić się życiodajnym płynem. W ramach tegorocznego Motoserca 359 dawców oddało 161,5 litra krwi.

MOTOSERCE 2019 Pszczyna - wyjazd na paradę motocyklową - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


MOTOSERCE 2019 Pszczyna - powrót z parady motocyklowej - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


We wszystkich poprzednich edycjach udało się zebrać 643,3 litra krwi. Łącznie w ciągu 10 lat pszczyńskiego Motoserca zebrano więc ponad 800 litrów krwi!

Tegoroczni dawcy odpowiadali na konkursowe pytanie, a do wygrania było kilkadziesiąt nagród, wśród których były: mały motocykl i rower. Motocykl wygrał pan Remigiusz, który ma na swoim koncie już ok. 20 litrów oddanej krwi.

MOTOSERCE 2019 Pszczyna - przegląd dnia - 27.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


- Staramy się wykorzystać wszelkie możliwości, żeby zebrać jak najwięcej krwi, dlatego w tym roku już dwa tygodnie przed imprezą można było podzielić się krwią w punkcie krwiodawstwa właśnie na konto Motoserca. Niedługo wakacje, coraz więcej wypadków, a krew jest jedynym lekiem, którego nie da się wyprodukować. Jestem dumny z chłopaków, z tego, co nam się udaje zrobić, ale przede wszystkim z dawców, że chce im się przyjść i oddać krew właśnie podczas Motoserca - mówi Marek Sojka, prezes Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej, która organizuje Motoserce. Grupę tworzy 13 osób.

Podczas imprezy na rynku było wiele innych atrakcji, m.in. symulator dachowania, jazdy na jednym kole, pokazy sztuk walki, dmuchańce dla dzieci oraz animacje dla dzieci i dorosłych. Gwiazdą imprezy był zespół Gang Olsena.

Motoserce 2019- gwiazda wieczoru Gang Olsena


Motoserce 2019 - koncerty

new, ab, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.