pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 października 2005
  • wyświetleń: 1783

DZ: Na pomoc drzewom i ludziom

Zasygnalizować wojewodzie, marszałkowi województwa śląskiego i staroście pszczyńskiemu potrzebę ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych po ulicach Szymanowskiego, Chopina, Bieruńskiej i Staromiejskiej... Tak zaczyna się uchwała podjęta na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie, kilka tygodni po głośnej blokadzie tych ulic przez mieszkańców - pisze Dziennik Zachodni.

– Ośmieszamy się tą uchwałą – powiedział radny Zbigniew Noskowski. – Zasygnalizować? Gdy cała Polska usłyszała, że Pszczyna jest zablokowana?

– Spóźniliśmy się o miesiąc. To nieduże spóźnienie – stwierdził radny Marian Szwarc.

– Ta uchwała nie jest musztardą po obiedzie – powiedział wiceburmistrz Sławomir Kowalski. – Jest śladem, którego w uchwałach dotąd nie było. Być może za nią pójdzie uchwała powiatu...

– Rada Powiatu swoją uchwałę już podjęła – zauważyła radna Ewa Pruszowska.

Po takiej mniej więcej wymianie zdań uchwała została podjęta i wojewoda, marszałek oraz starosta otrzymają „sygnał” w sprawie, którą każdy z nich dobrze zna.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.