pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lutego 2019
  • 19 maja 2019
  • wyświetleń: 9686

[ZDJĘCIA] Neville Peter zaśpiewał z okazji Nocy Muzeów oraz Daisy Days

Neville Peter zaśpiewał w Pszczynie z okazji Nocy Muzeów oraz Daisy Days. Koncert odbył się 18 maja w budynku Kościoła Ewangelickiego i miał formę charytatywną. Każdy mógł wspomóc ośrodek Zameczek z Rudołtowic.

Koncert Neville'a Peter w kościele ewangelickim w Pszczynie w ramach Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Światowej klasy niewidomy muzyk Neville Peter wystąpił 18 maja w Pszczynie. Artysta znany jest z udziału w różnych akcjach charytatywnych. Tym razem, po przeczytaniu publikacji na pless.pl o potrzebie zakupu wanny z podnośnikiem przez ośrodek Zameczek opiekujący się dziećmi niepełnosprawnymi w Rudołtowicach, organizatorzy postanowili, że przy okazji koncertu odbędzie się zbiórka na na ten cel.

W trakcie koncertu na sali obecni byli wolontariusze z ośrodka w Rudołtowicach, którzy zbierali środki przeznaczone na zakup specjalnej wanny z podnośnikiem do mycia dzieci, a jeśli starczy środków - również na zakup specjalistycznych łóżek dla tych dzieci.

Koncert Neville'a Peter w kościele ewangelickim w Pszczynie w ramach Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r.
Koncert Nevilla Peter w kościele ewangelickim w Pszczynie w ramach Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


- Osoby które nie będą w stanie przynieść ze sobą gotówki na koncert, a chciałyby pomóc, serdecznie zachęcamy do wpłat na konto Ośrodka Zameczek w Rudołtowicach - mówią organizatorzy.

nr konta ING BSK 04 1050 1315 1000 0001 0143 5113

Polski Związek Niewidomych
Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne
dla Dzieci i Młodzieży
43-229 Rudołtowice, ul.Zawadzkiego 128
Tytul: zakup wanny i łóżek dla dzieci

Koncert Neville'a Peter w kościele ewangelickim w Pszczynie w ramach Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r.
Koncert Nevilla Peter w kościele ewangelickim w Pszczynie w ramach Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Neville Peter jest amerykańskim muzykiem. W wieku 6 miesięcy utracił całkowicie wzrok. Mimo tego ukończył University of Miami na kierunku muzyka studyjna i jazz. Jest zdobywcą nagrody Down Beat Magazine jako najlepszy wokalista jazzowy roku. Uczestniczył w tournee z Casandrą Wilson, zdobywczynią nagrody Gramma. Koncertuje na całym świecie, m.in. w Europie, Australii i Azji. Występował w USA w Białym Domu, Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz dzielił scenę m.in. z Bishop T.D. Jakes, Gladys Knight, Donnie McClurkin, Yolanda Adams, Natalie Cole, Shirley Caesar, Richard Smallwood, Kurt Carr, Bebe Winans i wieloma innymi. Gościł w wielu programach telewizyjnych np. TBN’s "Praise the Lord", I-Gospel z Alicia Williamson, Celebration of Praise z Ron Rosson i Cynthia and Friends. Napisał ponad 100 pieśni gospel.

Organizatorem i sponsorem koncertu jest lokalna społeczność Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Patronat medialny portal pless.pl.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.