Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 stycznia 2019
  • wyświetleń: 6091

Ukradł pompę i siekierę, by dorobić. Dzielnicowi odzyskali mienie

Zabrał, bo chciał coś dorobić. Tłumaczył, że po namyśle postanowił wszystko zwrócić. Ułatwili mu to dzielnicowi, na których natknął się z fantami. 40-letni mieszkaniec Kobióra przyznał się do zarzucanej mu kradzieży z włamaniem i wyraził skruchę. Teraz o jego losie zdecyduje sąd i prokurator.

Mężczyzna zaznaczył, że chciałby wszystko odpracować i pokryć wszelkie wyrządzone szkody. Podkreślał, że zmusiła go do tego trudna sytuacja finansowa. Szukał raczej złomu, który mógłby legalnie sprzedać, lecz sprawy potoczyły się inaczej niż zamierzał. Wpadł w ręce dzielnicowych, kiedy szedł, jak to później starał się wyjaśniać, zwrócić wszystkie łupy. Przyznał, że po pokonaniu zabezpieczeń wszedł do drewnianej szopki i zabrał ze środka pompę zanurzeniową do studni, siekierę, kilka tarcz do szlifowania, tarczę metalową do kosy, nóż do tapet i lampkę do roweru. Wszystkie te rzeczy zostały już zwrócone właścicielowi.

Jaki był zamiar podejrzanego i czym się kierował, ostatecznie wskaże wynik prowadzonego postępowania. Póki co wiadomo, że chwilę po porannym zgłoszeniu włamania do szopy znajdującej się na placu budowy w Kobiórze, całość skradzionego mienia wróciła do rąk pokrzywdzonego. Stało się to dzięki czujnym dzielnicowym, którzy natychmiast sprawdzili okoliczny teren i nie pominęli zawartości torby przechodzącego w pobliżu znanego im 40-latka.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.