Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 stycznia 2019
  • wyświetleń: 6347

Trzy razy zatrzymano pijanego 50-latka, spędzi 3 miesiące w areszcie

Ważą się losy 50-letniego mieszkańca Pawłowic, który w ciągu dwóch dni aż trzykrotnie kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Za pierwszym razem wydmuchał prawie promil alkoholu, a podczas trzeciej kontroli już przeszło 3 promile. Dodatkowo, w dalszym ciągu obowiązuje go decyzja starosty dotycząca cofnięcia mu uprawnień do kierowania pojazdami. Jastrzębski sąd, uwzględniając problem alkoholowy podejrzanego i jego wcześniejsze występki przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

W ocenie sądu zastosowanie wobec 50-latka najsurowszego środka zapobiegawczego uzasadnione było koniecznością zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Nie bez znaczenia pozostawał również fakt, że podejrzany przyznał iż od dłuższego czasu ma problemy alkoholowe, pije tzw. ciągami i w związku z tym nie jest już w stanie zapanować nad swoimi decyzjami. Zachodziło więc wysokie prawdopodobieństwo, że, będąc na wolności, ponownie dopuści się popełnienia tego typu przestępstw, tym bardziej, że w przeszłości był już za takowe skazany.

50- latek, po raz pierwszy wpadł w ręce policjantów 12 stycznia tego roku, tuż przed 15.00. Przemierzał wówczas ulice pawłowickiego osiedla z wynikiem 0,44 mg/l (ponad 0,9 promila). Trzy dni później, tj.15 stycznia jego stan trzeźwości kontrolowany był dwukrotnie. Rano, przed 11.00, kiedy ponownie przejeżdżał przez osiedle z wynikiem 0,70 mg/l (blisko 1,5 promila) i o 21.00 w Golasowicach, gdzie wynik badania był najwyższy, bo wyniósł 1,53 mg/l (3,2 promila).

Podejrzany 50- latek usłyszał w sumie 3 zarzuty. O jego losie w najbliższym czasie zadecyduje sąd i prokurator.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.